Zavrieť

Porady

Som v hmotnej núdzi.

Jediným naším príjmom je manželov 374€dôchodok na ktorý odpracoval 41 rokov.Výdavky na domácnosť máme 170€.Ja nemám nárok na podporu v nezamestnanosti ani na predčasný dôchodok.Sme v hmotnej núdzi a na čo máme nárok?Manžel má 63 rokov a ja 57.Deti sú osamostatnené.Bývame v bytovom dome ,ktorý máme v osobnom vlastníctve.
Naposledy upravil elefan : 04.03.14 at 13:49
veronikasad Doplň vek a počet detí a informáciu o bývaní, či splňate podmienky pre nárok na príspevok na bývanie (vlastný dom, byt, podnájom).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Od roku 2014 sa menia podmienky poskytovania dávky v HN. Pozri tu

    http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=225

    Stále však platí, že do príjmu manžela sa bude započítavať suma 75 % vyplácaného star.dôchodku + ďalšie zníženie o 1% za každý ďalší rok dôch.poistenia po 25. roku. Teda v prípade tvojho manžela sa z jeho SD odpočíta 41 %.
    elefan Ale stále mi nie je jasné ako sa to počíta.Viem,že si treba podať žiadosť,ale kým to všetko vydokladujem budem mať iba dalšie výdavky a nakoniec mi povedia,že nemám nárok na nič.Nedá sa to vopred vypočítať bez zbytočného papierovania?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ako pise Veronika, 59% dochodku tvojho manzela sa pocita do vasho prijmu domacnosti - teda 220, 66 EUR.
    Ak tato suma prekracuje vysku davky v hmotnej nudzi pre dvojicu + prispevok na byvanie (107,10 + 89,20 EUR), tak vam ziadna davka v hmotnej nudzi nevyjde.

    http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...page_id=363675

    Som v hmotnej núdzi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.