Zavrieť

Porady

Vyska preplatkov na daniach?

Zelam pekny den, boli mi dorucene 2 potvrdenia o prijme za r.2013. V nich som sa dozvedel ze uhrn preddavkov k dani spolu predstavovali cca 8 eur. Moja otazka teda znie, podla coho sa urcuje tato suma? Len na zaklade tychto udajov, ktore su obsiahnute v potvrdeniach od zamestnavatelov urcuje aj DU vysku preddavkov? Dakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Nikto nič neurčuje, proste ti to tak vyšlo na základe hrubej výplaty a odvodov.
    Ak máš výšku príjmov - spočítaš riadky č.1 z potvrdení máš vyššiu ako 1 867,97 €, musíš podať DP typu A a tých 8 eur ti bude vrátených.
    Ak sú tvoje príjmy nižšie, nemusíš podávať DP, ale ani ti DU tých 8 eur nevráti.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak si mal preddavky na daň vo výške 8 €, pri podaní DP alebo pri RZD budú vrátené.
    A kto určuje? riadime sa Zákonom o DzP.
    Naposledy upravil Tweety : 04.03.14 at 16:12
    Katy a R no nenapísal výšku svojich príjmov ... čo ak má nedoplatok na dani? (napr sa mohlo stať, že si uplatňoval NČZD v obidvoch PP ??

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Však aj zamestnávateľ aj DU sa musia riadiť zákonom o dani z príjmov. Zamestnávateľ ti to nepočítal len tak - " od oka "

    Vyska preplatkov na daniach?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.