Zavrieť

Porady

Odratana zaloha z doslej faktury, ktoru neevidujem.Ako uctovat?

Na doslej fakture z r. 2013 od pravnicky je odratana zaloha, ja zalohu neevidujem. Najlepsie na tom je, ze som zistila, ze zalohu, ktoru si odratava, je u nas v r. 2012 uctovana ako danovy naklad sluzba. V r. 2012 nam vysla strata, takze asi toto nie je potrebne riesit - je to potrebne riesit to ma uz upozornili na moj omyl.

V r. 2012 je schvalena uzavierka, takze uctovne knihy nemozem otvorit. Co mam urobit? Podat DDPO za r. 2012 a co vykazy a poznamky, ked v uctovnictve r. 2012 uz nic neopravujem? Meni sa aj vyska nakladov aj ucet 314, ale uctovnictvo uz nemozem menit. Uctujem opravu v r. 2013? Na akych uctoch?
Naposledy upravil ingak : 26.03.14 at 16:20
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    predpokladám, že právnička nepristúpi k oprave faktúry, aby vyfaktúrovala len daný rozdiel (nepredpokladám, že ona v roku 2012 zdanila prijatú zálohu).
    takže opraviť rok 2012 - zaúčtovali ste do výdavkov viacej, ako ste mohli... dopad na DPPO, v účtovníctve preklasifikujete náklad na zálohu, a potom sa faktúra dá vypárovať...

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    .....V r. 2012 nam vysla strata, takze asi toto nie je potrebne riesit......
    ----------------------------
    veeľmi zlý záver. DDP si povinná podať ak vykázaná daň má byť vyššia alebo strata nižšia - veď to má predsa dopad do budúcna - to chceš umorovať daňovú stratu, ktorá neexistuje?
    ingak mas pravdu. Tolko toho treba urobit a este mi pribudne dodatocne priznanie, ach ach.
    Tym padom zmena uctovania ovplyvni DP, suvahu, vykaz a musim opravovat aj poznamky? Vysledok hospodarenia je uz schvaleny, mozem menit stavy v uctovnictve?
    Dodatocne priznanie a prilohy je potrebne zaslat na OR?
    ingak Menit stavy v uctovnictve r. 2012, cize otvarat uctovne knihy nemozem, uz bola schvalena uzavierka. Urobim DDP PO, opravujem aj vykazy, poznamky? Opravu uctujem v r. 2013 akym zauctovanim? Okrem DU mam povinnost poslat DDP este aj OR?

    Odratana zaloha z doslej faktury, ktoru neevidujem.Ako uctovat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.