Zavrieť

Porady

Zamestnanecká prémia - príjem za 7 mesiacov

Má zamestnanec nárok na zamestnaneckú prémiu, ak počas roka pracoval iba 7 mesiacov a zvyšok roka bol na PN?hrubý príjem za toto obdobie je 3146,91 eur, čiastkový základ dane je 2725,33 eur. Pýtam sa preto, že ak by pracoval celý rok, nárok na zamestnaneckú prémiu by mu nevznikol, keďže priemerný príjem mu vychádza cca 449,56 eur mesačne.
kn-alka zamestnanecká prémia sa takto nepočíta!
Lubica H viem, že sa takto nepočíta zamestnanecká prémia, len som vychádzala z toho, že na zamestnaneckú prémiu majú nárok ľudia, ktorých zárobok nebol vyšší ako minimálna mzda.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    má nárok na tých 7 mesiacov

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Podmienku uplatnenie zam.prémie - trvalý pracovný pomer minimálne 6 mesiacov - splnil, takže má nárok na zam.prémiu.
    Výšku príjmov splnil - má hrubý mzdu v rozmedzí 2026,20-4052,40
    Zamestnaný bol 7 mesiacov, takže má nárok na zam.prémiu na alikvótnu časť, na 7 mesiacov.
    3 735,94 - 3 509,76 = 226,18 x 19% = 42,98 / 12 * 7 = 25,07


    6-násobok minimálnej mzdy
    2 026,20 €
    12-násobok minimálnej mzdy
    4 052,40 €
    Základ dane zo sumy 12-násobku minimálnej mzdy
    3 509,76 €
    Suma zamestnaneckej prémie (42,9742 €)
    42,98 €
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    AntekaK Poprosím Vás, ja neviem, či som to správne pochopila: pracovala som 8 mesiacov od 1-8/2013, zvyšok roka úrad práce. Podľa potvrdenia úhrn zúčtovaných príjmov 2.238,80, zaplatené poistné 285,68 €. Zamestnanecká prémia by mi mala patriť, splnila som podmienky, ale neviem to vypísať do daň.priznania A.
    Do riadku 43 - základ dane pre uplatnenie ZP uvediem: 3.509,76€, počet mesiacov 8, zamestnanecká prémia je 28,65 €
    Ďakujem.
    kn-alka a čo nevieš vypísať? však to máš takto správne
    r.43 ... 3509,76
    r.44 ... 8
    r.45...28,65

    vyplníš oddiel XI, že žiadaš o vyplatenie zam.prémie
    AntekaK ĎAKUJEM! Ešte vznikol preplatok na dani 1,71€. Aj o to môžem v oddieli XI požiadať?
      zbaliť

    Zamestnanecká prémia - príjem za 7 mesiacov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.