Zavrieť

Porady

povinné zamestnávanie ZŤP

viete mi niekto poradiť, potrebujem vedieť, akú min. mzdu musíme dať od zamestnancovi ZŤP, ktorého zamestnáme na skrátený úvazok? neviem ako to je, ide mi potom o ten povinný odvod, ktorý by sme zaplatili, keby sme ho nezamestnali, teda nesplnili si tú povinnosť povinného zamestnávania ZTP. Keď mu dáme napr. 200 e v hrubom, už nebudeme musiť platiť na bud. rok ten povinný odvod?? NEVIEM čI SOM SA VYJADRILA JASNE ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    1. aj pre ZŤP pracovníka sa vzťahuje minimálna mzda tak, ako na zdravého človeka, teda, môžeš ju krátiť len o toľko, o koľko je krátený úväzok
    2. ak je ZŤP zamestnaný na skrátený úväzok, tak aj do prepočítané počtu zamestnancov Ti vstupuje len v tomto skrátenom úväzku, teda ak je na polovičný úväzok, tak sa Ti počíta ako 0,5 človeka a nie 1.
    3. prepočet sa robí za celý rok a netuším koľko máš zamestnancov v prepočte na celé úväzky, takže ťažko povedať...
    4. bližšie kuk zákon 5/2004
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mirka2014 máme 21 zamestnancov!
    tictac7 a? si myslíš, že keď dáš do komentu výkričník, že to pomôže?
    Mirka2014 nemyslím, nechápem absolútne tvoje pohoršenie. Som sa normálne iba opýtala. Ď
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dlžka úväzku musí zodpovedať min.mzde, prepočítanej na počet hodín. Skrátený úväzok musí byť viac ako 1/2 týždenného prac.času vo Vašej firme.
    Katarína111 na každých 20 zamestnancov sa musí zamestnávať 1 pracovník ZŤP, takže ak mám 44 zamestnancov musíme mať 2 pracovníkov ZŤP alebo až 3

    povinné zamestnávanie ZŤP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.