Zavrieť

Porady

Ako si vybetonovat izbu v panelaku ?

Ahojte,
skusim strucne zhrnut co som urobil a co potrebujem urobit.

Co som urobil resp. co sa udialo:
--------------------------------------
- vytrhal som stare parkety a z pod nich ten "drevo-papier"
- pod nimi som objavil skvaru, ktoru som tam nechal, kedze vybrat skvaru z 15 m2 izby o hlbke cca 15 cm by bolo dost casovo narocne a hlavne brutalna prasnost v novo prerobenom byte a celkovo v panelaku kde byva 90% dochodcov nie je zrovna rozumne... nepytajte sa preco som podlahu nerobil skor ako som prerobil byt. V skratke len tolko, ze som to jednak podcenil a za druhe, majstri, ktori mi robili podlahy v celom byte to podcenili tiez, presnejsie, tu izbu, kde boli parkety. Tie parkety boli totiz prehnite, prepadavali sa atd. asi si mysleli, ze to novou plavajucou podlahou zakryju Takze nove parkety sli po tyzdni dole
- takze parkety su prec, "drevo-papier" tiez a zostala tam utlacena skvara. Ta skvara mi pride aj tak ako dobry izolacny material (ved preto sa to tam aj davalo?) a preto by som ju tam chcel nechat.

Co potrebujem urobit:
--------------------------
- prvotne ponuky na vyliatie betonu v tej miestnosti sa pohybovali okolo 12-15 eur za 1 m2 / 1 cm hlbka, co pri miestnosti 15 m2 robi 225 eur / 1cm hlbky x 15 cm hlbka = 3375 eur za izbu co mozem z vysoka... a aj to je dovod, preco tu skvaru odtial nechcem davat prec.
- takto mi zostala hlbka priblizne cca 5-6 cm. Asi sa napokon nevyhnem nejakej firme, ktora mi to vybetonuje, no aj napriek tomu by som chcel poznat Vase nazory na:

1.) skvaru - ako podklad pod beton, ci je to cista katastrofa a nemozne to pouzit alebo je to mozne, pripadne ako to urobit
2.) na cenovu ponuku - aka je bezna cena za 1 m2 x 1 cm hlbky
3.) ci by som vedel tu podlahu zvladnut aj svojpomocne (2-3 ludia) - samozrejme BEZ miesacky a AKO ?
4.) ci mi viete dat niekto nejaky kvalitny postup od pripravy podkladu, cez miesanie betonu, debnickovania, vylievania az po zarovnavanie

Provokateri a mudrlanti radsej ani neodpisujte. Pisem tu preto, lebo potrebujem seriozne pomoct a pocut odborne rady comu sa s urcitostou vyhnut a co a ako spravit, pripadne nejake navody, postupy a pod.

Dakujem velmi pekne za kazdu dobru radu.

Peter
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ja trochu poddžubnem ...provokácia je niečo iné ...

    Ty nemáš Google ???
    Lebo nasledovné kroky by Ťa doviedli k tomuto :

    1. výraz " betonovanie izby v paneláku " vyhodí toto
    https://www.google.sk/search?client=...hannel=suggest
    Približný počet výsledkov: 68 800 (0,45 sekúnd)

    2. Jeden vzorový link " Betónovanie podlahy " .
    http://www.stavbadomusvojpomocne.sk/...ni-podlah.html

    Zvyšok debaty je následne o ničom ....máš toľko študijného materiálu ( bod č. 1 ) , že sa určite môžeš do svojho trafiť ...
    Aj na Porade sa už preberalo ..." Nosnost podlahy v byte [Archív] - PORADA.sk " ....či ???


    ci by som vedel tu podlahu zvladnut aj svojpomocne (2-3 ludia) - samozrejme BEZ miesacky a AKO ?
    ...v pohode ...
    Kúpiš hotový betón , doma rozmiešaš vo väčšej nádobe so silnejšou vŕtačkou a už len realizácia ...samozrejme , je to veľmi jednoducho povedané .
    Návodov na prácu s takýmto materiálom nájdeš plno...

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Ježiš, Mária, Peter, svätý ...

    Vieš ty, čo je to panel??? Videl si panel?



    Panel, že by škvára bola panel ...
    Naposledy upravil sito : 07.03.14 at 16:51
    buchač Tú škváru som radšej nechal na pokoji ....
    sito Juraj, Ty áno. A čo on ... zistil si, čo je pod tou škvárou, čo ju drží ako izolačný materiál?

    Koľko rokov ma ten dom, panelák, si myslíš ...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Tento užívateľ na youtube má celkom dobré videá o podlahách. Možno tam niečo nájdeš pre teba užitočné.

    http://www.youtube.com/user/supellex?feature=watch

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Urob tak,ako píše xanti (v tomto ide o časť vyvýšenej podlahy),pretože 15cm je veľmi veľa,nezabudni na hmotnosť.Tu som sa prvýkrát dozvedela,že pod parketami sú škvárobetónové tvárnice.Ja som tak teraz riešila vytvorenie podlahy na mieste schodiska-hranoly,OSB dosky,zaistenie,izolácia,nivelák a tatrafloor.Kukni tu:
    http://www.porada.sk/t190259-ako-vyv...um-v-izbe.html
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sito Panelák je sami betón, kde by sa v ňom zobrala škvára, popol? Predchodca antuky ...
    Peggynka Asi sa nejedná o panelák,v tom linku to píše Indeed v príspevku,že pod parketami sú škvárobetónové tvárnice.
    sito Čo píše xanti, Indeed je nepodstatné. Podstatné je čo píše gerco. Škvára, že? Že nie tvárnice, škvárové, prípadne škvárobetónové.
      zbaliť

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    vyhodiť škváru, nahradiť podlahovým polystyrénom, a ako roznášaciu vrstvu použiť OSB dosky z perodrážkou, sadrovláknité dosky Rigidur alebo Fermacell, prípadne superdosku.

    Ako si vybetonovat izbu v panelaku ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.