Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    určite to nie je v poriadku, možno účet 355 má zostatok na strane DAL............
    treba sa pozrieť na pohyby, čo tam vlastne máš.
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lurika na účte 355 účtujem ak konateľ napr. natankuje PHL a platí kartou . 30.12.2013 tankoval a platil kartou, v banke je to až toho roku
    KEJKA takže si zaúčtovala záväzok 5xx/355, mala si zaúčtovať 5xx/365
    ale konateľ nepatrí na 355 ani 365 ale 379
    možno si chcela napísať spoločník.
    Lurika áano spoločník , účtovala som ID 501,343/355 a banku 355/221
    Lurika mate pravdu Kejka je to spoločník a cez ID som účtovala501,343/355 banka 355/221
    KEJKA čiže preúčtovať na 365, a v novom roku používať účet 365. Ako píšeš, najskôr je výdavok, t.j. blok s platbou a až potom banka.
    Lurika ďakujem, preúčtujem
    tictac7 1zuzka (Dnes 14:15) ja tiež účtujem platby kartou 5xx/355, pohľ.voči spoločníkovi. nastal mi prípad, že bloček mám v decembri ale bankou mi to prebehlo až v januári. teraz mi to ťahá do súvahy mínusom. treba to preúčtovať alebo aj keď nedobre to vypadá nechať to na 355, mám to podložené inventarizáciou. ďakujem.
    --------------------------
    1. otázka sa nezadáva ako komentár
    2. odpoveď máš dva komenty nad Tvojou otázkou
    Lurika nepreúčtovala som to na 365, nechala tom to tak ako tictak7 a taktiež je urobená inventarizácia. naďalej účtujem nákup platobnou kartou 501,343/355
    Lurika nerozumiem tomu, skúste mi to vysvetli .
    spoločník použije firemnú kartu a ja to mám dať na 365 keď dlží on nám ? účet 365 je o záväzkoch nie ?
    Skúste prosím
    promont maja ... nechápem ... prečo pohľadávka? ... spoločník zaplatil svojou platobnou kartou za tzv. drobný nákup ... t. j. vznikne záväzok .. nie pohľadávka ...

    ... ak aj platil firemnou platobnou kartou, tak nevzniká pohľadávka voči spoločníkovi = úhradu zaplatila spoločnosť z vlastného bankového účtu ...
    a ak úvahu rozviniem, a pokúsim sa nájsť oporu v zákone, tak: postupy účtovania hovoria o kreditnej platobnej karte ( § 47, ods. 4 Postupov účtovania)... ale ... v tomto prípade skôr pôjde o debetnú platobnú kartu = účet 261...

    ... takže Kejkina úvaha bola predsalen tá správna .. aspoň podľa mňa ... či? .... alebo som niečo nepochopila správne? ..
    Lurika nepoužívam účet 261 , pri konateľovi - spoločníkovi používam účet 355 ako tictac7. ak natankuje do auta PL cez ID to zaúčtujem na 501,343/355 a bankový výpis 355/221. nepísala som , že používa osobnú kartu , karta je firemná . Mne v účtovníctve vznika zaúčtovaním ID pohľadávka voči spoločníkovi , nie záväzok. Či ?
    Lurika 355 je to krátkodobá pôžička poskytnutá účtovnou jednotkou spoločníkovi, alebo členom, čiže 355/221, 211
    tictac7 Lurika, nepochopila si. Ja som skopírovala Tvoju otázku a napísla som Ti, kde máš odpoveď a keď Ti to nie je jasné, ako si máš zadať novú otázku, kde však dostaneš takú istú odpoveď, aká tu už vyššie je.
    Lurika O.K. tictac7 už to nechávam tak . Bude to na 355 a asi nie som sama , pozerala som aj mimo porady. Ďakujem
      zbaliť

    Účet 355 je účet aktív. V súvahe na riadku 051 mám hodnotu v mínuse.Je to v poriadku ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.