Zavrieť

Porady

Je zmluvný odber produktov Nuskin uznateľným výdavkom?

Robím JU pre klientku, sprostredkováva predaj výrobkov NUSKIN, z čoho jej vyplácajú každý mesiac na účet províziu. V zmluve s firmou Nuskin sa zaviazala, že každý mesiac bude odoberať tovar minimálne v hodnote 90 eur. Jedná sa o kozmetické a výživové doplnky. Tvrdí mi, že jej to mám dať ako daňový výdavok. Podľa mňa je to ale VNZD, keďže sú to produkty, ktoré ona sama používa. Prosím o radu.
Naposledy upravil kvetinka : 08.03.14 at 17:01
4 komentárov     zbaliť
Katy a R Ale píšeš - že ona sprostredkováva predaj - a berie províziu ,- tak ako vlastne?
kvetinka Klientov zaregistruje cez internet pod svojim cislom, klient si nakupi sam, jej pride na ucet iba provizia z nakupu klienta, nepredava priamo tovar, je nazavisly distributor.
efandel Ako to dopadlo s tvojou kamoskou? ak teda mozes, budem velmi rada za odpoved. Dakujem. :-)
kvetinka Vyziadala som si stanovisko z DU, tiez pisali, ze VNZD, takze uz potom nemala cim oponovat :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Pozri §2 písm .i Zákona o DzP
    i) daňovým výdavkom výdavok (náklad) na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov preukázateľne vynaložený daňovníkom, zaúčtovaný v účtovníctve1) daňovníka alebo zaevidovaný v evidencii daňovníka podľa § 6 ods. 11 alebo 14, ak tento zákon neustanovuje inak,

    ak to používa sama pre seba asi ťažko jej to môže dosahovať, zabezpečovať a udržovať príjem
    kvetinka Dakujem :-) ja som jej toto iste hovorila, ale ona si tvrdi svoje, ze jej viaceri z Nuskinu povedali, ze to moze ist do nakladov.
    kn-alka ak tie prípravky použila pri prezentácii výrobkov, aby zohnala nových klientov (napatlala im krém na tvár ), tak áno, môže to ísť do výdavkov

    Je zmluvný odber produktov Nuskin uznateľným výdavkom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.