Zavrieť

Porady

Jak podat daňové přiznání na základě smlouvy o uměleckém výkonně?

Dobrý den,
jsem Češka a pracuji pro slovenskou agenturu, která mi vyplácí výplatu měsíčně v eurech. Jsem studentka v ČR a pracuji na základě slovenské smlouvy o uměleckém výkonně, kvůli které jsem se přihlásila v Bratislavě na daňový úřad a mám přidělené DIČ. Na Slovensku jsem při zřizování DIČ musela zplnomocnit osobu, která za mě bude na Slovensku konat v rámci úkonů na daňovém úřadě, zejména proto, že mám trvalý pobyt v ČR a oni posílají úřední dopisy jen po SR. Za rok 2013 činil můj příjem u této agentury 1900 euro. Ve smlouvě je stanoveno, že do sumy 3735 euro ročně se neplatí daň ani odvody, přesto musím vyplnit daňové přiznání?

V případě, že musím - registrace k daňovému úřadu byla založena na základě smlouvy o uměleckém výkonně, která platila od 26.6.-31.8.2013. Od té doby mám ovšem uzavřené další smlouvy, protože se přes rok jedná o jednotlivé pracovní bloky a na každý se uzavírá nová smlouva. Musí tyto smlouvy činit přílohu u daňového přiznání? Musím přiložit i potvrzení o studiu, případně za jaké období (na VŠ je potvrzení o studiu vždy jen na semestr). Co vše musím na daňovém přiznání vyplnit, vzhledem k tomu, že nejsem zaměstnaná osoba, ale pouze student, který má brigádu? A na konec, když jsem zplnomocnila osobu na SR, k úkonům spojených s daňovým úřadem, musí daňové přiznání vyplnit, podepsat a poslat zplnomocněná osoba, nebo i já?

Předem děkuji za odpovědi.
Naposledy upravil Katrinkaa : 10.03.14 at 05:32
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Jak podat daňové přiznání na základě smlouvy o uměleckém výkonně?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.