Zavrieť

Porady

Príjmy z ČR zo závislej činnosti a DP A

Ahojte, keďže mi v komentoch nikto neodpovedá , tak pridávam súvisiacu otázku.

Teda, ak mám potvrdenie o príjme z ČR, kde nie sú uvedené odvody zamestnanca (len zamestnávateľa), ale k tomu mám aj výplatné pásky (tam je to krásne všetko rozpísané, teda hrubá mzda + odvody zamestnanca a odvody navyšujúce ZD a superhrubá mzda), tak môžem (musím, mala by som..)dať ako prílohu k DP výplatné pásky, alebo len potvrdenie, alebo oboje? Pretože, ak dám len potvrdenie, tak odkiaľ budú vedieť, že koľko zaplatil odvody? ( resp. odkiaľ si to skontrolujú s DP ak nepriložím výpl. pásky? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    mondes pridaj potvrdenie od zamestnávateľa a dole dopíš odvody , ktoré si nasčítala z pásky ak ich máš všetky, alebo zatelefonuj do firmy, ktorá vydala potvrdenie nemajú s tým problém. Sumu musíš mať , lebo ju zapisuješ aj do oddielu IX. v DP A
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes A to môžem sama dopísať odvody? Čo keby som priložila potvrdenieaj kópie výpl. pások (nech si to tam pekne pospočítavajú). Kde ja budem teraz naháňať zamestnáávateľa z ČR a dokonca ten, ktorému to robím, nie je ani doma.
    Anik modes veď ak je tam číslo, ktoré tam má byť tak nevidím problém. Na potvrdení máš číslo cez prac. deň zdvihnú a povedia Ti nie je problém. Predtým som dokonca aj vypočítala odvody a napísala a nikdy s tým nebol problém.
    mondes No práve som hovorila s ich ""účetní" a nebola práve najmilšia. Vraj mám napísať žiadosť na to čo chcem a že majú veľa práce a nestíhajú. A že akú formu to má mať, že oni majú veľa SK pracovníkov a keby každý také niečo pýtal, tak či si to viem predstaviť.

    No nič. Skúsim im predsa napísať (vyžobrala som si mail) a ak mi nič nepošlú, tak priložím to potvrdenie a kvôli odvodom aj kópie pások.
      zbaliť
    luja5 16.10.14 19:17 odstránil(a) z Porady

    Príjmy z ČR zo závislej činnosti a DP A

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.