Zavrieť

Porady

DP FO B - uvadzanie vydavkov (pausalnych ci realnych) v tabulke c. 1

uz minuly rok sme to tu rozoberali a teraz ked si to citam som z toho zase jelen.
Priklad 1 - FO prijem iba zo zivnosti (odst.1 pism.b):
1Tabulka č. 1 a prijem zo zivnosti r. 2, uvediem do stlpca 1 (to je jasne) a ked si uplatnuje FO pausalne vydavky neuvadzam vobec nic do r.2 a stlpca 2, ale len uhrnom spolu s poistnym do r.9 stl.2 ??
Priklad 2 - prijem zivnost (odst.1.pism.b) a z cinnosti sprostredkovatelov (odst.2 pism.d):
A) uplatnenie pauslanych vydavkov - uvedie sa len suma 40% zo vsetkych prijmov (max.5040)+zapl.poistene na r. 9 stl.2? inde do stlpca 2 nepisem
B) realne vydavky - uvediem realne zaplatene vydavky len uhrnom na r.9 stl.2 (nerozpisujem zvlast pri kazdom prijme z r.1-8? Ja neviem, ci si sedim na kabli ale citam to dookola a mam pocit,ze tomu nerozumiem....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    nika vôbec si nesedíš na kábli, ale dokonca aj usmernenie z FS sú písané tak, že
    50 - 50% asi si z toho veľkú hlavu robiť nebudú aj softy to robia rôzne , ako mi východniari hovoríme - i tak še da - i tak še da
    nika.sum inak kazdy rok to robim tak ako pise Jarka v prispevku dole. Len teraz mam klienta, co ma cast prijmov ako poistovaci agent (odst.2), cize r.8 a cast prijmov zo zivnosti r.2. Takze ak to spravim tak ze na r.9 uvediem 40% celkovych prijmov+poistne zapl. malo by to byt v poriadku vsak?
    Anik áno ja som to minulý rok tak nerobila, ale jedna pani účtovníčka ma presvedčila, že už minulý rok jej to správkyňa kázala tak urobiť takže tak

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    V DS som podávala:
    na r. 2 - 40%-né výdavky +poistné
    na r.9 - to isté

    naschvál som sa spýtala správkyne, že aj oni to tak doporučujú, systém im to takto zoberie, je to v poriadku.
    Ale že sa nič nestane, ak je r.2 prázdny

    A už tu bolo pricapené aj toto stanovisko:
    odpoved z FS:

    Dobrý deň,
    DP FO B, tabuľka č. 1 - výdavky na r. 2 sa uvádzajú vrátane preukázateľne zaplateného poistného alebo sa toto poistné zahrnie len do r. 9 ?

    Dobrý deň,

    Riadok 2 výdavky - daňovník uvedie 40% tné výdavky k príjmom (max. 5040 ) + preukázateľne zaplatené poistnéz príjmov podľa § 6 ods. 1 písm.b) zákona.

    ---
    S pozdravom,
    Ing. Jana Jezerčáková
    Kontaktné centrum podpory
    Finančné riaditeľstvo SR
    Naposledy upravil kn-alka : 10.03.14 at 12:22
    nika.sum presne takto mam vyplnene doteraz spravene DP k pausalnym vydavkom. Co ma zaskocilo pisem pod prispevkom pod Anik. Clovek by povedal, ze tolkorocnom vyplnani a vyplneni viac ako stovky DP B, by som uz mala taketo "banality" vediet, ale ked oni sami s tym maju problem. Pokial by islo len o moje DP, kaslem na to len, aby nejaka premudrela spravkyna nevratila klienta...

    DP FO B - uvadzanie vydavkov (pausalnych ci realnych) v tabulke c. 1

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.