Zavrieť

Porady

Zaradenie do používania - kedy?

Dobrý večer, chcem poprosiť o odpoveď na nasledujúce otázky:
na prenajatom majetku budujeme predajne z unimobuniek. Nebolo treba stavebné povolenie, predajňa sa v roku 2013 otvorila a používa. Môžem viesť obstarávacie náklady ešte na účte 041,042 aj v roku 2013 alebo ich musím zaradiť do používania? Prosím, nikto mi neporadí či ju môžem zaradiť do používania aj v roku 2014? Ďakujem
Naposledy upravil marions : 11.03.14 at 08:47
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Topas je offline (nepripojený) Topas

    Topas
    Podľa mňa to má byť zaradené v roku 2013. Veď ak ste otvorili predajňu, tak ste určite mali schválenú prevádzku od hygieny a pod. A zaradiť sa má dňom začatia využívania na podnikanie.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marions Ďakujem, len keď sa stále ešte buduje, myslela som, že či by mohla byť zaradená až v 2014, lebo bude ešte veľa nákupov a dorábania. Či tie potom zaúčtovať ako technické zhodnotenie?
    Topas a to je tých unimobuniek viac a každá je samostatnou predajňou?
    marions unimobunky sú dve, sú spojené a slúžia na sklady, predajňu a kancelárie.
      zbaliť

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    Zaraď pri daní do užívania, teda 2013. V 2014 môžeš účtovať TZ, to nie je problém. A ak Ti ide o nižšie náklady, môžeš pozastaviť daňové odpisy. Účtovné sa pozastaviť nedajú (máš PU?) ale dajú sa v pohode plánovať nižšie ako daňové.
    marions Ďakujem, nezáleží mi na nákladoch, ale myslela som, že to bude jednoduchšie so zaradením a vyzerá, že musím písať na štatistický úrad, lebo sa neviem pohnúť. V téme zaradenie do odpisových skupín sa snažím dopátrať, len mi to zaberá veľa času, nevedela som, že to bude také zložité. Tak som myslela, že by som to odložila do r 2014, ak by sa to dalo obhájiť, že sa stále prevádzka buduje, aj keď sa mi zdá logické v roku 2013. Ďakujem všetkým za odpovede. Pekný deň

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Prosím Vás a kedy zaradiť do majetku vysielač DVB-T? kupoval sa ešte v roku 2012, nepoužíval sa, v polovičke roka 2013 sa spustilo vysielanie, ale je to len skúšobné, nefakturuje sa nič. Mám ho zaradiť v roku 2013?
    Tweety ÁNo.
    rommy Ďakujem krásne, a nevieš náhodou ktorá je to odp.skupina?

    Zaradenie do používania - kedy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.