Zavrieť

Porady

40% ?

Dobrý večer.
Môžem poprosiť o vysvetlenie tých 40%? Ďakujem.

Suma do výšky 40 % nároku na stravné podľa zákona o cestovných náhradách v súvislosti s činnosťou vykonávanou v zahraničí
Tento výdavok (náklad) je možné uplatniť len v súvislosti s činnosťou, ktorá je vykonávaná v zahraničí. Výdavok má charakter paušálnych náhrad a daňovník ho nepreukazuje. Do daňových výdavkov je možné zahrnúť sumu do výšky 40 % nároku na stravné, ktoré je ustanovené v § 13 ods. 4 zákona o cestovných náhradách. Nárok na stravné podľa § 13 ods. 4 zákona o cestovných náhradách sa vypočíta v závislosti od doby trvania výkonu činnosti v zahraničí:
http://www.epi.sk/priklad-z-praxe/Ce...dy-u-SZCO.aspx
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    hmmm, pozri si datum ku ktoremu sa vztahuje dana info (2007-2008) ... v sucasnosti je ine znenie zakona, v r. 2013 bolo tiez ine ...

    doplnenie: aktualny zakon o CN http://www.zakonypreludi.sk/zz/2002-283
    Naposledy upravil avalik : 10.03.14 at 18:04
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tajuška naozaj...sorry je to archívny článok...ale mám tu toho toľko na kartách že mi to uniklo...idem hľadať ďalej. A ešte otázka nikde to neviem nájsť....pracovná cesta SVK celý mesiac stačí to prepočítať kurzom ku koncu mesiaca? Ďakujem
    avalik tuzemsku cestu chces prepocitavat kurzom? .... doplnila som odpoved, k CN je tu vela otazok zodpovedanych klikni hore na rubriku
    Tajuška to malo byť Švédsko :-)...Ďakujem...posnažím sa
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.