Zavrieť

Porady

Musí podať daňové aj na Slovensku?

Prosím poraďte. Musí švagor podať daňové priznanie na Slovensku ak mal príjem len z Čiech a podával daňové v Čechách ako zamestnanec českej firmy? Na Slovensku nežiada ani o daňový bonus ani o nič všetko mu preplatia v Čechách. Dostane nejakú pokutu ak ho tu nepodá alebo čo mu hrozí?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    ak si vybaví papier , na FÚ v čechách, že je daňovým rezidentom tam nie je problém.
    Ak si ho však nevybaví, má trvalý pobyt a najbližšiu rodinu na SVK mal by podať DP aj na SVK.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    aglv Problém je totiž v tom, že mu v čechách nevie ekonómka vystaviť potvrdenie kde bude uvedené povinné poistné za zamestnanca a výplatné pásky nedostáva. Teraz nevie čo robiť.
    veronikasad Stačí keď ti tento údaj napíše do mailu
    kn-alka nevie vystaviť potvrdenie? nevie napísať jednou vetou: týmto potvrdzujeme, že zamestnancovi XY boli za rok 2013 strhnuté a odvedené .....?
    Stačí aj mailom, alebo použi vyňatie príjmov, bez odvodov.... skús prepočítať v DP len s príjmami bez odvodov, väčšinou to vyjde narovnako.
      zbaliť
    aglv No mne bolo povedané, že bez potvrdenia kde bude to poistné mi to na daňovom nezoberú.
    veronikasad Kto ti to povedal ? Uplatňuješ metodu vyňatia, ktorá nemá vplyv na výšku daňovej povinnosti na Slovensku. Keď som žiadala o doplnenie, údaje mi poslali mailom a všetko bolo OK.

    Musí podať daňové aj na Slovensku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.