Zavrieť

Porady

SZČO na PN a príjem zo živnosti

Dobrý deň, môže SZČO, ktorá bola pol roka na PN mať príjmy zo živnosti. Faktúroval prácu a pritom bol na PN, zamestnancov nemá a iba časť obdobia, kedy bol na PN má aj prijaté FA od inej SZČO, ktorá fakturovala prácu pre neho v nižšej hodnote ako on vystavil FA ďalšej firme. ale časť obdobia nemá takéto faktúry. Má iba vystavené FA pre ďalšiu firmu.

Ďakujem
10 komentárov     zbaliť
veronikasad O výkon akej práce ide ? SP nesleduje výšku príjmu, ale dodržiavanie liečebného režimu počas PN-ky.
ajuska86 ide o zváračske práce.
veronikasad Tie asi nerobil doma vo svojej obývačke ...
ajuska86 práve to je problém. mohol by mať z toho teda problém, vsak?
veronikasad Inak tvojej pôvodnej otázke celkom nerozumiem. Počas obdobia PN-ky faktproval výkon zváračských prác ? (ide o obdobie, nie sumu)
ajuska86 pytam sa, či SZČO môže vystavovať faktúry počas toho, keď je na PN? ano fakturoval zváračske práce počas trvania PN
veronikasad Odpovedala som ti - môže, ale je povinný dodržiavať liečebný režim. V tvojom prípade - ak nemá zamestnancov - liečebný režim pri výkone zváračských prác bol porušovaný.
ajuska86 dakujem za odpoved. len som reagovala na tvoj komentar, ze celkom nerozumies mojej povednej otazke.
veronikasad Nerozumiem tej prefakturácii, o ktorej píšeš ...Fyzicky vykonával prácu počas PN-ky ?
ajuska86 ma v evidencii aj prijaté fa od iného živnostníka na zváračske práce. Vyzerá to tak, ako keby "dohodil" prácu niekomu inemu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak to riešiš ako účtovníčka, zaúčtuj to čo si dostala. V prípade kontroly zo SP, nech si svoje konanie obhajuje živnostník sám.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    SP nemá oprávnenie takúto /takéto skutočnosti skúmať, nemá to v zákone, ak by mala bolo by to iné kaffé.....

    SZČO na PN a príjem zo živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.