Zavrieť

Porady

Príjmy zo živnosti na SK, zo živnosti v DE a príjmy zo Švajčiarska - závislá činnosť - DP

Ahojte, prosím Vás príjmy zo Švajčiarska uvediem v oddieli V. To mi je jasné, § 5. Príjmy zo SK živnosti v oddieli VI. k tomu si uplatňuje paušálne výdavky. No zasekla som sa pri príjmoch z DE živnosti. Vychádza mi to, že by mali ísť do oddielu VI. , ale na druhej strane, ak si chcem uplatniť 40% výdavky, nebude to také nepriehľadné? Odvody v DE neplatil žiadne. Takže otázka: Príjmy z DE živnosti pripočítam k príjmom z SK živnosti? Ďakujem pekne.


Teda v poučení som sa dočítala, že tie príjmy z DE živnosti sa pripočítajú k príjmom zo SK živnosti do oddielu VI. , riadok 2. Ale potom 40% počítam z celkového príjmu zo živnosti, alebo len z príjmu zo živnosti na SK? (z poučenia som pochopila, že z celkového príjmu,(SK + DE). Len to potrebujem potvrdiť od skúsenejších. Ďakujem pekkne.
Naposledy upravil mondes : 12.03.14 at 10:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    - áno.... ale nemusíš mať obavy - v DP je aj XIV. oddiel - tam to všetko dáš na správnu mieru!

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Áno, odvody zo živnosti pripočítaš k príjmom z SK živnosti, a paušálne výdavky budeš uplatňovať z tejto sumy samozrejme max. do výšky 5040 Eur. Súčasťou výdavkov v 9.r. tabuľky budú aj odvody zaplatené zo slov. živnosti na Slovensku. A keďže z príjmov v Nemecku neplatil odvody, tak celú sumu vyjmeš v príslušnom riadku Dp spolu so základom dane zo závislých príjmov zo Švajčiarska. Príjmy zo zahraničia a odvody platené v zahraničí budeš bližšie špecifikovať v XIV.oddiely DP-B.
    mondes Ďakujem veľmi pekne, pochopila som.

    Príjmy zo živnosti na SK, zo živnosti v DE a príjmy zo Švajčiarska - závislá činnosť - DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.