Zavrieť

Porady

Použitie oboch spôsobov odpisovania -rovnomerný alebo zrýchlený odpis

Zdravím, prosím môžem alebo musím použiť na odpisovanie(daňové aj účtovné odpisy)osobného automobilu obstaraného v r.2013 na lízing rovnomerný spôsob? Ostatný IM z predchádzajúcich rokov (2009 a staršie) odpisuje firma zrýchlene, ale mne je rovnomerný prehľadnejší, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cinky16 je offline (nepripojený) cinky16

    cinky16
    Pozor treba pozriet zakon: majetok obstarany financnym prenajmom, resp. na leasing sa podla § 26 ods. 8 zakona o dani z prijmov pise, ze musim takyto majetok odpisat pocas doby trvania najmu do vysky 100% atd....treba presne pozriet zakon

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    pri OA obstaranom na leasing musíš toto OA odpísať počas doby trvania leasingu, teda OC/počet mesiacov leasingu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    JM1968 daňovo áno, ale auditorka mi hovorila, že účtovne si môžem nastaviť aj viac rokov, teraz dúfam,že nemyslela len nelízingový IM...ďakujem, z odpovedí mi vychádza, že musím rovnomerne....idem kuknúť ten §26ešte raz
    tictac7 účtovné odpisy si každá ÚJ stanovuje sama. Môžeš si ich nastaviť hoci aj na 6 rokov....
    a pri každom druhu majetku môžeš použiť iný odpis, či rovnomerný, či zrýchlený - to je na Tebe.
    JM1968 ďakujem ešte raz, potešilo, ten zrýchlený odpis mi pripadá hrozne nesympaticky, pekný deň
      zbaliť

    Použitie oboch spôsobov odpisovania -rovnomerný alebo zrýchlený odpis

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.