Zavrieť

Porady

Tabuľka 1a, 1b v daňovom priznaní "B" pri paušálnych výdavkoch.

Prosím o radu, ak vyplňam daňové priznanie na paušálne výdavky, je potrebné vypĺňať aj tabuľky na strane 3 pod oddielom č.VI, teda Tabuľku 1a aj Tabuľku 1b?
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Však si prečítaj poriadne názov tabuľky, v DP to máš všetko jasne napísané:
    Uplatňujem si výdavky percentom z príjmov podľa §6 ods. 10

    Tabulka 1a - údaje ...... podľa §6 ods.14
    Tabulka 1b - údaje .... podľa § 6 ods. 10

    ...... čo ti z toho vychádza?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anavki Prepáčte, že sa ešte zase "blbo" pýtam, tú tabuľku 1b treba vyplniť aj keď nie je platcom DPH? Mne to vychádza, že áno, ale známy čo si robí sám DP podobného typu tvrdí, že nie, že iba ten kto platí DPH. Tak prepáčte, ale prosím vás o odborný názor. Čítam v zákone, "ak daňovník, ktorý nie je platiteľom DPH .... atd." , ale ten človek ma presviedča o opaku .... Ďakujem.
    anavki dievčatá môžem sa ešte k tomu opýtať, či tú tabuľku musia vyplňovať aj súdny znalci, presviedčajú ma že nie, lebo že oni sú inak braní ..... tak neviem, chcela by som v tom mať jasno .... Ďakujem.
    anavki dievčatá môžem sa ešte k tomu opýtať, či tú tabuľku musia vyplňovať aj súdny znalci, presviedčajú ma že nie, lebo že oni sú inak braní ..... tak neviem, chcela by som v tom mať jasno. Ďakujem.
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak si trúfaš na vyplnenie DP typu B, prečítala si si aspoň § 6 odst. 10 a 14 Zákona o dani z príjmov ?
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anavki prepáčte, že sa pýtam a chcem sa len uistiť v tom, čo si myslím, že tabuľku 1b je zrejme potrebné vyplniť ..... a nevidím nič až tak zložité na daňovom priznaní kde od viem, že sú len prijmy zo SZCO a vydavky pocitam percentom (max.5040) plus odvody (http://www.porada.sk/odvody#__AUTOKW) .... to nie je až také zložité, aby som si na to netrúfla.... a ďakujem za vaše reakcie :-) (p.s. opravovala som len gramatickú chybu :-)
    veronikasad anavki, prepáč mi, ak som na teba "zlá" ... Na hornej lište Porady máš zákon o dani z príjmov. Prečítala si si tie dva odstavce ?
    anavki Veronika Ďakujem. Vieš, ja sa už do porady normálne bojím písať, vždy ma tu niekto zdrbe za otázky..... ja robím raz za rok pár známym daňové na paušál, čo už viem ako sa s tým narába a teraz vidím prvýkrát v DP tie tabuľky tak sa radšej pýtam..... lebo si myslím, že asi tabulku 1a netreba ale tú druhú 1b zrjeme áno .... tak si nie som istá ....
    anavki Už vidím, že jasné, že traba tú tabuľku 1b ... ale prosím ťa asi zásoby znalec a programátor nemá žiadne .... či?
    kn-alka zásoby znamená - tovar na sklade, ktorý používaš na následný predaj
    anavki Takže teda, také niečo nemáme .... a dievčatá prosím vás tá tabuľka 1b sa vyplnuje aj ked nie je platcom DPH? Dakujem.
    kn-alka vyplňuje ju každý, kto uplatňuje paušálne výdavky - s DPH to vôbec nesúvisí
    anavki Ďakujem. Pekný deň prajem.
      zbaliť

    Tabuľka 1a, 1b v daňovom priznaní "B" pri paušálnych výdavkoch.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.