Zavrieť

Porady

Tovar "darovaný" zákazníkovi ako darček resp. vzorka .... čo s tým v účtovníctve?

Dobrý deň, chcem sa spýtať ako vysporiadať tovar, ktorý dám zákazníkovi ako vzorku. Zaúčtovaný mám doklad, kde je kúpa tohoto tovaru, ako výdavok na zásoby, mám ho aj prijatý na sklade. Keďže ho ale nepredám za odplatu, nemám k tomu žiaden doklad o predaji.
Riešila by som to len vystavením výdajky zo skladu s poznámkou, že ide o vzorku, aby mi sedel stav na sklade. Je to tak správne? A čo sa týka účtovníctva, neviem či výdavok, ktorý som mala na nákup tohoto tovaru môže zostať ako daňový výdavok na nákup zásob, alebo by som mala spätne zmeniť zaúčtovanie tohoto výdavku a zmeniť ho na nedaňový. Ešte upresním, že vedieme jednoduché účtovníctvo a nie sme platcovia DPH.
Ďakujem
Naposledy upravil ZuskaM. : 13.03.14 at 19:39
6 komentárov     zbaliť
veronikasad doplň jednotkovú cenu "darčeka"
ZuskaM. momentalne sa mi jedna o dve konkretne veci . jedno je kartonovy darcekovy obal za cca 1 € a druha vec je v cene asi 4 €
Tweety ale veď odpoveď už máš
ZuskaM. pravdupovediac priamu odpoved na moje priame otazky tu nevidim, takze som tu otazku pridala nanovo, lebo som dufala, ze sa mi niekto vyjadri jednoznacnejsie
Tweety a čo priamejšie chceš? napísala som kam to máš zaúčtovať, či?
ZuskaM. OK tak sa spytam ešte raz .... ak dam nejaky tovar, ktory mam kupeny a zaradeny na sklade a jeho uhradu mam zauctovanu ako danovy vydavok na nakup zasob, zakaznikovi zdarma a je to tovar v cene do 17 €, staci ked k tomu vystavim vydajku zo skladu s poznamkou ze ide o vydane vzorky, alebo musim urobit este nieco ine? Mozno som ja nechapava, ale neviem celkom co ste mysleli v tomto pripade "vzorka tovaru - spotreba zasob", ved do spotreby som to zauctovala, ked som tie zasoby kupila, ci nie? A ja sa pytam co mam urobit, ked to vydavam bez toho aby som k tomu mala nejaku vystavenu fakturu resp. vydany pokladnicny doklad.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ZuskaM. vedieme jednoduche uctovnictvo
    Tweety a?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ZuskaM. dakujem, cize ak to dobre chapem, tak ak dam zakaznikovi nieco co ma stalo do 16,6 € zadarmo, tak je to OK, ja si mozem naklad na to uplatnit ako danovy, len si to vysporiadam na sklade, aby mi sedel stav?
    veronikasad Reklamné predmety musia byť označené logom firmy ...
    V JU to už ako daňový výdavok zaúčtované máš pri nákupe, len si treba správne evidovať výdaj zo skladu. Je vhodné doložiť k výdaje fotodokumentáciu označeného rekl.predmetu.
    Dav Reklamné predmety NEMUSIA byť označené logom firmy a výdaj na reklamu a propagáciu tovaru je iný výdaj, ako repre zentačné alebo dary.
    ZuskaM. OK takze ako je to teda vlastne, ja som ten tovar povodne nekupila cielene ako reklamny predmat, kupila som viac kusov rovnakeho tovaru, dala som ho na sklad s umyslom, ze ho predam, ale casom som sa rozhodla nejakemu zakaznikovi dat 1 kus zdarma ako vzorku. Mozem to spravit, ci nie?
    Tweety Veronika to logo už dávno neplatí.
      zbaliť

    Tovar "darovaný" zákazníkovi ako darček resp. vzorka .... čo s tým v účtovníctve?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.