Zavrieť

Porady

Daňová evidencia - vysvetlenie

Podľa finančnej správy musí DE obsahovať informácie o:
- príjmoch v časovom slede v členení potrebnom na zistenie základu dane vrátane prijatých dokladov, ktoré spĺňajú náležitosti účtovných dokladov podľa ZoÚ
- daňových výdavkoch v časovom slede v členení potrebnom na zistenie ZD vrátane vydaných dokladov, ktoré spĺňajú náležitosti účtovných dokladov podľa ZoÚ.
Nie je mi však jasné čo znamená vrátane prijatých a vydaných dokladov, ktoré spĺňajú náležitosti účtovných dokladov podľa ZoÚ?
Ďakujem za objasnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ludula je offline (nepripojený) Ludula

    žena Ludula
    Aj ja v tom nemám jasno, všade sa píše že daňová evidencia je jednoduchá, že ju zvládne každý a že stačí len písanka na spísanie príjmov a výdavkov. Tiež neviem či sa majú k dokladom prikladať aj PPD a VPD. Ja som si tiež takuto evidenciu spravila a očíslovala podľa poradia. Pri nákupe materiálu by som pripla aj VPD, ale čo priložim k príjmu - úhrade faktúr, alebo výdavku-zaplatenie SP a ZP ktoré sú uhradené cez účet.
    sarka1 vypis z uctu,z ktoreho zauctujem iba polozku ktora sa vztahuje k danemu vydavku
    koricka takže predsa je to o PPD a VPD
    niežeby ich bolo veľa...ale aj tak mi to pri daňovej ( "len") evidencii nesedí
    luja5 16.10.14 19:10 odstránil(a) z Porady

    Daňová evidencia - vysvetlenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.