Zavrieť

Porady

Daňové odpisy v PU.

Účtovné odpisy v PU sa účtujú každy mesiac 551/082. Daňové odpisy sa neučtujú, vysporiadajú sa v dańovom priznaní? Dobre tomu rozumiem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    A pozrela si si daňové priznanie PO? Strana 4, tabuľka B-Odpisy hmotného majetku.. A následne strana 2, r. 150 alebo r. 250.. Hneď ti to bude jasné..
    Soňula Ja budem vypisovať DP B , SZCO-vedie PU. Ale už vďaka vám chápem ako to je.
    Soňula Ale v daňovom priznaní si odpočítam tie daňové odpisy len ak previšujú účtovné ? Ak sa mi odpisy rovnaju DO=UO, tak vlastne v tom daňovom priznaní nič nevysporiadam? Niak mi to nejde do hlavy.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SoňulaAle v daňovom priznaní si odpočítam tie daňové odpisy len ak previšujú účtovné ? Ak sa mi odpisy rovnaju DO=UO, tak vlastne v tom daňovom priznaní nič nevysporiadam? Niak mi to nejde do hlavy.

    Práveže v DP vysporiadávaš rozdiel, ak je medzi nimi. AK nie je, tak nič neriešiš.

    cacka je offline (nepripojený) cacka

    účtovník, mzdár cacka
    Na riadku 1 pomocnej tabuľky B - Odpisy HM sa uvedú odpisy HM vypočítané v súlade s §22 až 29 ZDP.
    Na riadku 2 sa uvedú účtovné odpisy HM uplatnené v účtovníctve.
    Na riadku 3 sa uvedie výška odpisov nezahrnutých do daňových výdavkov z dôvodu prerušenia odpisovania §22 ods.9 ZDP.
    Na riadku 4 sa uvedie pomerná časť z ročného odpisu neuplatnená v 1 roku odpisovania podľa §27 alebo 28 ZDP.
    Z tejto tabuľky sa potom prenášajú údaje do r.150 - dočasný rozdiel, o ktorý odpisy HM uplatnené v účtovníctve prevyšujú daňové odpisy tohto majetku.
    Soňula Ja budem vypisovať DP-B, SZČO vedie podvojné účtovníctvo. Ale raz budem možno vypisovať DP PO, tak toto mi pomôže. Dík.

    Daňové odpisy v PU.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.