Zavrieť

Porady

Osobný asistent-DP-odvody

SZČO je aj osobný asistent, platí odvody do SP a ZP aj z píjmu z osobnej asistencie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    príjemy uveď do tab 1 - kam patria (odst 2b) ... vyplň aj 12. stranu pre Zp a prípadne napíš do osobit záznamov - koľko sú tie príjmy (ZD) z OA. len pre istotu - niekedy má SP s tým problém - treba reklamovať!
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dašena O. Uviedla som ich v tab.1-riadok 6, a príl. na str. 12 tiež
    Katy a R - reklamuj!
    Mila123 nejaký doklad ťa žiadala SP predložiť?
    ozaj si osobná asistentka? nie pracovná (podľa zákona o zamestnanosti) ?
    veronikasad Tento rok to máš správne a ak ti ich zahrnuli do VZ roku 2012 - reklamuj. Do ZP sa dával osobitný výkaz a v SP to bolo treba asi tiež oznámiť.
    Katy a R a nie je sama, čo má tento problém ... http://www.porada.sk/t98021-p7-osobn...ml#post2303438 - aj podaktorí odborníci !
    Dašena O. Ozaj osobná asistentka, minulý rok som aj volala so SP a povedali, že odvody sú správne-podľa nich-no asi tam pôjdem znovu, ďakujem
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nie, neplatí. Len treba správne vyplniť DP typu B a tieto príjmy odčleniť od príjmov z podnikania. .
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dašena O. Pýtam sa preto, lebo minulý rok som ich tiež vyčlenila, ale v SP mi vyrátali odvody aj z tohto príjmu. Prosím poradíte ako ich správne odčleniť. Ďakujem
    veronikasad v ktorom riadku odd. VI. si ich teraz uviedla ? Máš vyplnenú príl. č. 1 na str. 12 ?
    karpis my dnes akurát so synom riešime soc. poisťovnu tam mu povedali že má zle vyplnené danové priznanie s tým že v tab. 1 riadok 6 nemá mať uvedené príjmy z OA lebo by musel platiť odvody do soc. poisťovne stranu 12 má riadne vyplnenú tak neviem kde som urobila chybu alebo na SP nevedia čo s tým
    veronikasad Povedali ti aj do ktorého riadku DP mal tie príjmy z OA uviesť ?
      zbaliť

    Osobný asistent-DP-odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.