Zavrieť

Porady

Výkaz o maj a záv. - vzor

Prvykrat vypisujem danove ako zivnostnik. Cely rok som sa chystal na dan s 25% a bez uctovnictva, no nevyslo. Tak idem "normalne". Kde najdem (kto poradi) so vzorom na Vykaz o maj. a Zav.? Cela ziv. len sluzby a nejaky predaj. Ziadny majetok, ziadne pohladavky, nic na sklade.
Zaciatocnik dakuje!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Charlie_Z
    Prvykrat vypisujem danove ako zivnostnik. Cely rok som sa chystal na dan s 25% a bez uctovnictva, no nevyslo. Tak idem "normalne". Kde najdem (kto poradi) so vzorom na Vykaz o maj. a Zav.? Cela ziv. len sluzby a nejaky predaj. Ziadny majetok, ziadne pohladavky, nic na sklade.
    Zaciatocnik dakuje!
    Tak ak si robíš účtovníctvo , tak zrejme budeš mať niečo v pokladni alebo na bankovom účte. Takže v tom prípade vyplníš riadok 10 a 11. V riadku 09 je potom súčet obidvoch. No a vyplníš ďaľšie súčtové riadky r.15 a r.98. V druhej časti takto vyplníš ak máš nejaké záväzky.
    No a potom by si mal vyplniť druhý výkaz - výkaz o príjmoch a výdavkoch. Tam znovu vychádzaš z účtovníctva. V jednej časti tvoje príjmy a v druhej všetky výdavky , ktoré si mal v priebehu roka. Tam sa riaď peňažným denníkom.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Charlie, vyrobila som Ti pomocníka_tabuľku v Exceli. Zelené polia neprepisuj!!! Sú tam vzorce.
    Marína
    Charlie, vyrobila som Ti pomocníka_tabuľku v Exceli. Zelené polia neprepisuj!!! Sú tam vzorce.
    ĎAKUJEM!!!

    912 je offline (nepripojený) 912

    v podstate ani nič, len baba ...viac 912
    Chcela by som Vás poprosiť o radu: za rok 2005 si podala sestra daňové priznanie, má jednoduché účto., neúčtovala skutočné výdavky, ale uplatnila si % výdavky. Je potrebné aj v takomto prípade dávať k daňovému priznaniu Výkaz o majetku a záväzkoch a príjmoch a výdavkoch? My sme to totiž nespravili.
    Ďakujem.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    912
    Chcela by som Vás poprosiť o radu: za rok 2005 si podala sestra daňové priznanie, má jednoduché účto., neúčtovala skutočné výdavky, ale uplatnila si % výdavky. Je potrebné aj v takomto prípade dávať k daňovému priznaniu Výkaz o majetku a záväzkoch a príjmoch a výdavkoch? My sme to totiž nespravili.
    Ďakujem.
    Nie. Výkazy sa nepodávajú. Nie je totiž čo tam uviesť.

    Ešte doplním: na priznaní malo byť vyznačené, že sa jedná o uplatnenie výdavkov % z dosiahnutých príjmov. Tuším na 3. strane priznania.

    912 je offline (nepripojený) 912

    v podstate ani nič, len baba ...viac 912
    Ďakujem veľmi pekne, tam sme to uviedli, ale včera večer ma tak v posteli napadlo, že či sa tam náhodou nemali dať aj tie prílohy. Veľmi som si vydýchla.
    Zuzana

    magdalenaa je offline (nepripojený) magdalenaa

    magdalenaa
    Nie je potrebné odovzdávať výkaz o majetku a záväzkoch, príjmoch a výdavkoch vzhľadom k tomu, že si uplatňuje výdavky paušálne. Je potrebné si viesť evidenciu /možno trebars aj v zošite/ o príjmoch a taktiež výdavkoch na zdravotné a sociálne poistenie, pretože o odvody si môže znížiť príjmy. Príjmy - % výdavky a - odvody.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    912
    Ďakujem veľmi pekne, tam sme to uviedli, ale včera večer ma tak v posteli napadlo, že či sa tam náhodou nemali dať aj tie prílohy. Veľmi som si vydýchla.
    Zuzana
    ... dúfam, že Ťa niekedy napadajú aj záležitosti príjemnejšie. Ale buď kľudná - je to naprosto v poriadku - len treba mať urobenú predpísanú evidenciu príjmov a i., uhradených fondov. Ja by som odporúčal aj evidenciu majetku. Pre budúcnosť.

    912 je offline (nepripojený) 912

    v podstate ani nič, len baba ...viac 912
    Ďakujem aj tebe. Toto všetko máme, spravili sme to úplne v pohode (dokonca tam mala ešte aj príjem zo zamestnania), len neviem prečo ma napadli tie nešťasné výkazy, takmer 3/4 roka po ...
    Zuzana

    marco04 je offline (nepripojený) marco04

    marco04
    Aj ja by som chcela poprosiť, za tento rok budem 1 krát robiť daňové priznanie, ako živnostník - všetka práca je vykonávaná zahraničí + 1 mes. som pracovala na SK ako zamestanec. Mohol by mi niekto poradiť, čo všetko mám priložiť k DP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.