Zavrieť

Porady

SK NACE

Dobrý deň, prosím Vás vie niekto aké SK NACE sa uvádza v DP pri predaji podielu s.r.o.? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    V kolónke „Hlavná, prevažná činnosť“ sa uvádza názov činnosti, z ktorej v zdaňovacom období daňovník dosiahol najvyšší príjem.

    firma sa zaoberá predajom podielu sro?
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    avalik hmm, neuzitocne? tak tak daj uzitocne
    vikuš nie, ale je to osoba, ktorá mala príjem v roku 2013 zo závislej činnosti, ale zároveň aj spoločník v s.r.o. a svoj podiel koncom roku 2013 predal.
    avalik cize osoba podava DP FO B ak dobre chapem ... takze pozri do poucenia co sa pise pri SK NACE
    vikuš V kolónke „Hlavná, prevažná činnosť“ sa uvádza názov činnosti vykonávanej v rámci podnikania alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti, z ktorej v zdaňovacom období daňovník dosiahol najvyšší príjem.

    Je mi to jasné, ale keď predal podiel musí podať DP B, a preto som sa chcela spýtať či by vedel niekto poradiť.
    avalik no a predaj podielu davas pod ktory § ZoDP?
    vikuš §8 riadok 6
    avalik no super, a teraz pozri znovu do poucenia a citaj:

    Riadok 03 vypĺňa len daňovník s príjmami z podnikania (§ 6 ods. 1 zákona) alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti (§ 6 ods. 2 zákona).

    .... je tam uvedeny § 8?
    vikuš Ďakujem už som si to prečítala.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.