Zavrieť

Porady

Príjem zo živnosti, z dohody a zo zahraničia

Manžel ma príjem zo živnosti tu v SR, príjem zo zahraničia, aj prijem z dohody. Neviem či mám správne vyplnené DP B?
Oddiel V.riadok 34 - mám uvedený hrubý prijem z dohody v CZE + príjem z dohody u nás
riadok 34a - to isté
riadok 35 - odovody aj z dohody tu aj z dohody v CZE
riadok 36- rozdiel r.34-r.35 -otázka - je tento odiel V. vyplnený správne?
Ďalej v odd. X. - riadok 80 úhrn vyňatých príjmov - dávam sumu = hrube príjmy zo zdroja v zahraniči minus povinne platby do fondov? Je to bežná vec že na riadku 79 pred uvedením úhrnu vyňatých príjmov vybehne daň?
Prijmy zo zahraničia - mám to ešte uvedené v odd. XIV. Je to všetko kde to treba uviesť? Nezabudla som na nič?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    oddiel V. je vyplnený správne za predpokladu, že si nerátala s odvodami, ktoré zaplatil za zamestnanca zamestnávateľ - to znamená, že si nevychádzala z potvrdenia údaj na r. 6, ale na r. 19, alebo ešte častejšie z r. 20 českého potvrdenia.
    prepokladám, že príjmy zo SZČO Ti problém nerobili

    - áno je to bežná vec nakoľko máš tam ešte zarátaný aj príjem zo zahraničia a ten Ti v tomto r. ešte navyšuje daňovú povinnosť, ktorú vak cez ten r. 80 vyjmeš
    asi tak
    doplnenie na základe komentára
    do r. 34 a 34a započítaš príjem z r. 1,2 z Čes. potvrdenia ten r. 6 je poistné za zamestnávateľa a to ťa nezaujíma - češi majú takzv. hrubú mzdu atá je na r. 8
    - tie odvody nemáš správne musíš zavolať do čiech a zistiť, koľko bolo odvedené za zamestnanca a nie čo zaň odviedol zamestnávateľ.
    Naposledy upravil Anik : 16.03.14 at 20:09
    globus111 nerozumiem tomu V oddielu. Ja som uviedla v riadku 34 celu sumu aj s poistným (v českom potvrdení to mám na riadku 8 - 3013,17 €), na riadku 34a to iste, na riadku 35 som dala uhrn odvodov (764,63 € z riadku 6 českého potvrdenia) a na riadku 36 mi týmto vyšiel základ dane očistený o odvody (2248,54 € - z riadku 1 českého potvrdenia). Mám to správne ? mám tam ešte potom k tomu príjem z dohody tu 4,20 Eur to už pripočítam, ide mi hlavne o tie prijmy zo zahraničia....
    Anik doplnila som Ti do príspevku

    Príjem zo živnosti, z dohody a zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.