Zavrieť

Porady

Danove priznanie pre s.r.o. v pohode

Dobry den,

zalozil som si s.r.o. v 10/2013.
uctovne obdobie je kalendarny rok.
-pred zalozenim S.R.O. som mal naklady: samotnej firme,ktora mi ju zakladala + notarske overenia.
ako by som mal zaucotovat tieto naklady ktore vznikli este v case,ked s.r.o. nebola zalozena ?



taktiez pri zalozeni SRO som splatil vklad 5000e,to zauctujem ako zakladne imanie firmy?




robim to prvy krat,preto si chcem par veci objasnit este:
na DU pojdem s 2 dokladmi a tie bud si pojdem po tlacivo na DU alebo si ho v POHODE vytlacim?


Suvahou v plnom rozsahu - to jest od novembra 2013 do 1.1.2014
vykazom ziskov a strat v plnom rozsahu tiez z toho isteho obdobia?




Za kazdu odpoved velmi velka vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    zriaďovacie náklady + základné imanie - ako účtovať

    dppo - vyplniť + vytlačiť

    výkazy - vzs, súvaha = export z pohody vo formáte xml a načítať do

    vzs + vytlačiť

    súvaha + vytlačiť

    poznámky + potvrdenie o podaní sa dajú vytlačiť z pohody
    Naposledy upravil srska : 17.03.14 at 03:35

    Ivana.T je offline (nepripojený) Ivana.T

    Ivana.T
    Ja som tiez uctovala novu s.r.o. v pohode, a kedze som nenasla nikde presny navod a slecna na zakaznickej podpore bola viac z toho mimo ako ja, tak som to spravila takto:

    Zaciatocne stavy 211 a 411 som dala cez uctovnictvo - pociatocne stavy - vychodzie stavy uctov (aby som nepouzila 701, pretoze ten zapis by mal vyzerat 211/411)

    Vydavky, ktore vznikli v case zalozenia, sa uctuju na 381/365 (cez ID)- pretoze v otvaracej suvahe nemoze byt vysledok hospodarenia, a kedze ste ich platili vy ako spolocnik, tak je to zavazok voci vam, ktory bude treba vyrovnat.

    Potom som si vytlacila otvaraciu suvahu ako normalny vykaz suvahy, zostavena ku dnu vzniku spolocnosti, kde su tieto dva, resp. 3 uct. zapisy

    Tieto vydavky potom treba ku dnu vzniku preuctovat do nakladov, na tie ucty, kam to patri, 518/381 (cez ID)

    Treba si ale pri zalozeni uct. jednotky v pohode, kde sa vypisuje ICO, DIC a pod. kliknut na "obdobie" (to podciarknute), kde date zaciatok obdobia datum vniku spolocnosti, a tak bude do vykazov tahat spravne datumy. Pretoze mate obdobie kalendarny rok, ale spol. vznikla pocas roka, tak uct. obdobie, za ktore sa podava danove priznanie je odo dna vzniku xx.10.2013 - 31.12.2013.



    Suvahu za toto obdobie som osobne nerobila v pohode, kedze tam do kolonky predchadzajuce obdobie sa maju dat udaje z otvaracej suvahy,a to neviem, ako v pohode spravit, tak som pouzila edane. Tieto predchadzajuce udaje sa vyplnia iba v stlpci 3, nevypisuje sa obdobie na uvodnej strane.



    Vykaz a poznamky a danove priznanie som spravila v pohode.



    Dufam, ze pomoze a hlavne dufam, ze je to spravne, kedze su rozne nazory na to, ako uctovat zalozenie s.r.o.

    Danove priznanie pre s.r.o. v pohode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.