Zavrieť

Porady

Podať alebo nepodať dňové priznanie

Dobrý deň, stretol som sa s jednou takouto záležitosťou a chcel by som Vás poprosiť o radu. Zamestnankyňa mala za rok 2013 príjem 1161,86 eur, z toho poistné 155,52, preddavky na daň 13,87 a priznaný a vyplatený daňový bonus 42,82 eur. Po prepočítaní mi vznik že by mala vrátiť 28,95 eur nakoľko nespĺňa podmienku pre uplatnenie daňového bonusu. Ale nespĺňa podmienku ani na podanie daňového priznania. Musím podať daňové priznanie ? za rady vopred ďakujem
veronikasad Vysvetli "nesplňa podmienku pre uplatnenie DB"
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    nemusí podať DP ak by však podala DÚ jej vráti zaplatené preddavky na dani tých 13,87
    čo sa týka DB mala ho vyplatený regulérne a to znamená, že vyplatený DB jej ostáva v čase práce splnila podmienky na priznanie DB
    michal podmienka príjmu 2026,2 znamená, že by bol nárok na celoročný DB nezávisle od počtu odpracovaných mesiacov, ale keďže podmienky boli splnené len v dvoch mesiacoch predpokladám pri 1 dieťati tak bol vyplatený DB len za tie 2 mesiace
    Naposledy upravil Anik : 17.03.14 at 21:11
    michal.mandak.32 to znamená že nemusí spĺňať ročný príjem na získanie daňového bonusu ? inak veľmi pekne ďakujem za odpoveď
    Anik doplnila som Ti do príspevku

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    §33 ods. 7 ZDP znie.....


    (7) Ak daňovník v zdaňovacom období dosiahol zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške polovice minimálnej mzdy len v niektorých kalendárnych mesiacoch a zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) priznal v týchto kalendárnych mesiacoch daňový bonus, nestráca nárok na už priznaný daňový bonus.

    postupuj ako písala Anik, je v súlade so zákonom

    Podať alebo nepodať dňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.