Zavrieť

Porady

platba daňovej povinnosti z DP typ B FO za rok 2013

Dobrý deň, ako zaplatí daňovník, ktorý nemá DIČ daňovú povinnosť z daňového priznania za rok 2013 na Daňový úrad? v DP typu B sa uvádza jeho rodné číslo. Overila som, nemá pridelené DIČ tzn, ani OÚD.
Ďakujem pekne za odpovede.

Na webovej stránke finančného správy je uvedené:
Poplatník, ktorý nemá pridelený a oznámený OÚD

zaplatí poplatok za vykonanie úkonu alebo uskutočnenia konania FR SR a DÚ na účet s názvom Správne poplatky
v prospech účtu 500785 – 7000451161/8180
VS: 0090000454, KS 8144, v správe pre prijímateľa uviesť názov príslušného daňového úradu, napr. Daňový úrad Banská Bystrica
Naposledy upravil Džanka3 : 19.03.14 at 07:40
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kompozit je offline (nepripojený) kompozit

    kompozit
    Ak nemá OÚD, počká na jeho pridelenie. Správca dane pošle poštou s uvedením lehoty na zaplatenie dane. Tá môže byť aj iná ako koniec marca.

    Dopĺňam odpoveďou z finančného riaditeľstva:
    S účinnosťou od 1.1.2012 je daňový subjekt povinný platbu dane poukazovanú daňovému úradu označiť v zmysle Vyhlášky č. 378/2011 Z. z. o spôsobe označovania platby dane na nové číslo účtu. Každému daňovému subjektu je pridelené jeho vlastné číslo účtu – tzv. základné číslo účtu.
    Základné číslo účtu prideľuje každému daňovníkovi príslušný daňový úrad. Ak daňový úrad nepridelil do 31.3.2014 daňovníkovi číslo účtu, daňovník podá daňové priznanie v zákonom stanovenej lehote a bude čakať na doručenie oznámenia o jeho čísle účtu. Po doručení tohto oznámenia mu vznikne povinnosť zaplatiť daň do ôsmich dní.
    ...
    S pozdravom,
    Ing. Jana Jezerčáková Kontaktné centrum podpory Finančné riaditeľstvo SR
    Naposledy upravil kompozit : 19.03.14 at 09:44

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    To, čo si sem dala z FS sa týka platby správnych poplatok. Daň nie je správny poplatok.
    OÚD pri FO nie je viazané na DIČ, ale na RČ - každý má svoje OÚD, aj keď nemá DIČ....
    Tu to momentálne nejde:
    https://www.financnasprava.sk/sk/ele...tupnost-sluzby

    ale tu zatiaľ áno:
    http://oud.drsr.sk/
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Džanka3 Ďakujem veľmi pekne, ale ani tam mi to nejde. Je to starší daňovník za lomítkom má len tri čísla - nie je to náhodou v tom?
    tictac7 teraz som to vyskúšala a funguje to! Len, pozor, RČ dávaš bez lomítka.
    Džanka3 veď to skúšam aj bez lomítka.. nejde to, mi to. Dala som aj nejaké DIČ ktoré poznám a funguje to.. ale pri tomto rodnom čísle nie. Ako teraz mám ďalej postupovať? Ďakujem.
    tictac7 tak, potom netuším - ja som dala mamine rč (nikdy nebola SZČO ani nepodávala DP), tiež má len 3 číselka za lomítkom a našlo mi ju... Zadaj otázku na FS cez tiekt - momentálne odpovedajú tak do dňa (včera som odpoveď dostala do pol hodiny - zatiaľ rekord)
    Katy a R nenájde každého ... musia mať tvoju maminu v systéme z nejakého dôvodu ???
    Džanka3 dala som aj bez lomítka, a nejde to... čo teraz?
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    konkrétna info (u nás) - do 8mich dní pošlú poštou na adresu.
    podáš DP - a počkáš!
    Naposledy upravil Katy a R : 19.03.14 at 09:25
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Džanka3 a ako ste ich o to požiadali? je na to nejaká žiadosť? Ď.
    Katy a R Nič netreba - len podať DP !
    Džanka3 Takže krátka rekapitulácia: Len podá DP na úrade, dajú mu potvrdenie a on čaká automaticky, že pošlú mu domov na adresu jeho OÚD?, alebo to pri preberaní DP má na podateľmi povedať. Ď.
    Džanka3 Napísala som na FR SR už mi prišla za pár minút aj odpoveď:
    S účinnosťou od 1.1.2012 je daňový subjekt povinný platbu dane poukazovanú daňovému úradu označiť v zmysle Vyhlášky č. 378/2011 Z. z. o spôsobe označovania platby dane na nové číslo účtu. Každému daňovému subjektu je pridelené jeho vlastné číslo účtu – tzv. základné číslo účtu.
    Základné číslo účtu prideľuje každému daňovníkovi príslušný daňový úrad. Ak daňový úrad nepridelil do 31.3.2014 daňovníkovi číslo účtu, daňovník podá daňové priznanie v zákonom stanovenej lehote a bude čakať na doručenie oznámenia o jeho čísle účtu. Po doručení tohto oznámenia mu vznikne povinnosť zaplatiť daň do ôsmich dní. Číslo účtu pre úhradu príslušnej dane sa skladá z predčíslia označujúceho druh dane, zo základného čísla účtu označujúceho daňový subjekt a z identifikačného kódu Štátnej pokladnice. Pri platbe dane z príjmov FO na základe podaného daňového priznania (typ A aj B) sa použije predčíslie účtu 500208. Kód Štátnej pokladnice je 8180.Variabilný symbol platby dane z príjmov z podaného daňového priznania za rok 2013 je 1700992013.
      zbaliť

    platba daňovej povinnosti z DP typ B FO za rok 2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.