Zavrieť

Porady

Aké si nahodiť počiatočné hodnoty majetku?

Od 1.1.2013 učtujem v PU. Predtým to bolo JU. Ako si nahodím počiatočné stavy na účte 022? Bude to hodnota majetku k 1.1.2013, alebo hodnota majetku pri kúpe-obstaraní? Podľa mňa to musí byť hodnota majetku k 1.1.2013. Na účte 082 budem mať oprávky k tomuto majetku. Takže po zaúčtovaní 551/082 sa mi účet 082 vynuluje a čo ten účet 022? toho hodnota sa tiež musí znížiť o oprávky. Rozmýšlam správne?
Naposledy upravil Soňula : 19.03.14 at 08:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Nie, nerozmýšľaš správne.
    Na účte 022 budeš mať PS - majetok v jeho OC
    Na účte 082 budeš mať PS - odpisy do 31.12.2012
    ....už si to tu mala vysvetlené, keď si sa pýtala na účtovanie odpisov - rozdiel účtov 022 a 082 = ZC majetku.
    Soňula Ďakujem za vysvetlenie, vôbec mi to nešlo do hlavy, hlavne čo si nahodím na účet 082 pri začiatocných stavoch. Toto som potrebovala. Tie odpisy do 31.12.2013 to sú aj odpisy za rok 2012, ak bol majetok zaradeny v roku 2012? Na účet 082 / pri začiatočných stavoch/ idú upne všetky odpisy, ake sa uplatnili do 31.12.2012? Potvrď mi to, ak je to tak, a veľka vďaka.
    Richard 19.03.14 08:19 priradil do Porady

    Aké si nahodiť počiatočné hodnoty majetku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.