Zavrieť

Porady

ešte raz cestovné

dobrý deň, ďakujem za predchádzajúce odpovede, ale ešte mám predsa jednú otázku ohľadne cestovného . Uvádzam príklad. Na území SR sa zdržal 8 hod., na území ČR 7 hod. a v Nemecku napr 7,30 hod. Patrí mu dieta za ten štát, , kde bol dlhšie? Teda dieta za SR? nič viac, alebo k tomu aj dieta za Nemecko. Potrebujem vedieť, či má nárok na dietu aj v SR, aj na dietu v Nemecku. Teda za SR 4,00 € a za Nemecko 22,50 € ? Toto mi nie je celkom jasné, Ďakujem
Naposledy upravil majkabel38 : 19.03.14 at 09:45
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Patria mu náhrady aj za slovensko - pre pásmo 5-12 hodín (4 EUR) a zároveň aj náhrady v zahraničí a to pre pásmo nad 12 hodín (lebo bol v zahraničí viac, ako 12 hodín - 7+7:30=14:30 hod.). Náhradu v zahraničí určuješ podľa krajiny, kde strávil najviac času t.j. v Nemecku. Náhrada za zahraničnú časť cesty bude teda 45 EUR.

    Spolu 49 EUR.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    majkabel38 ďakujem, teda patria mu za Slovensko 4 €, ale myslela som si, že za zahraničie mu patria iba za Nemecko, kde bol 7,30 -teda dlhšie ako v ČR - teda len 22,50 + 4 ´€ - . Netušila som , že sa to má zrátať spolu - určite to je tak , ako píšéš?
    Chobot Áno, je to určite tak. Veď on strávil v zahraničí 14,5 hodín, nie iba 7,5 hodín. To by bol okrátený o 7 hodín.
    majkabel38 o.k. vďaka, u nás vo firme všetko takto funguje, nikto nič nevysvetlí....nikto ma neposlal na školenie,žiadne zaučenie,...takže zisťujem si všetko sama..., tak idem rátať...ak narazím na nejaký problém,....pomôžeš?.... ešte raz dík....
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.