Zavrieť

Porady

zamestnankyňa odchod na dôchodok

prosím Vás, mám zamestnankyňu, ktorá od 27.3. by mala poberať starobný dôchodok, teraz ako postupovať, pýta odo mňa eldp, čo som jej vystavila za min. rok z dohody zvlášť 07102013-20122013 a na pp 21.122013-28.02.2014 ale ona potrebuje do 26.3.2013 ako to urobiť keď neukončí pp ale pokračuje v práci. mzdu za marec budem robiť v apríli ale ona pýta eldp do 26.3._ díky moc za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lara333 je offline (nepripojený) lara333

    už ani neviem lara333
    Vystav jej ELDP do 26.03.2014, keď bude pracovať ďalej, pri skončení prac.pomeru je vystav ďalší ev.list od 27.03.2014.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sybila3 no to by som rada vystavila, ale výplaty budem robiť v apríli za marec a keby som aj urobila jednu mzdu kvôli eldp, tak som pozerala že mi tam ťahá mzdu za celý marec a nie len do 26.3., ona PP nekončí pokračuje v práci, čo treba k tomu asi budem potrebovať od sp, že začala poberať star.dôch. a bude sa jej aj niečo meniť v odvodoch? ja som ešte dôchodcu neriešila. Dík
    lara333 Ev.list. vystav od...... do 26.03.2014, mzdu dáš za posledné dva mesiace, že tam nie je marec, nevadí. Až ti odovzdá rozhodnutie zo SP o priznaní dôchodku, nebude platiť zamestnanec-st.dôchodca ani zamesnávateľ odvody na invalid.poistenie a poistenie v nezamestnanosti. Ale pozor, ak jej dôchodok bude priznaný v roku 2014, od roku 2015 už nemá nárok na nezdaniteľnú časť mzdy. Ak jej bude priznaný spätne k niektorému mesiacu v roku 2013, musíš ju dodaniť.
    sybila3 mala by mat schválený od 27.3.2014. takže tento rok má ešte nárok na NZD?
    lara333 Áno ... "V prípade poberateľov dôchodkov (starobný,predčasný starobný,obdobných dôchodkov poberaných zo zahraničia,výsluhový dôchod.) sa základ dane neznižuje o NČZD ak je daňovník na z a č i a t k u zdaňovacieho obdobia poberateľom dôchodku, alebo ak mu dôchodok bol priznaný
    s p ä t n e k začiatku zdaňovacieho odobia...". Asi tak znie § 11 odst. 2 ZDP. Treba naň mrknúť. A nespoliehaj sa na "mala by mať" musíš mať rohodnutie o dôchodku aj pre účely SP.
    sybila3 ok, ale už som jej urobila mzdu aj za marec, ale mne do ELDP ťahá mzdu za celý marec ale ona potrebuje do 26.3. ako to urobiť? dík moc
    veronikasad Urob si prepočet na kal.dní a ELDP oprav ručne. Mzda (vymeriavací základ) do vzniku nároku na SD jej výšku dôchodku už nijaké neovplyvní .
    sybila3 ok dík
      zbaliť

    zamestnankyňa odchod na dôchodok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.