Zavrieť

Porady

8 komentárov     zbaliť
kn-alka .... a prečítala si si poznámku č.20 pod tou tabuľkou? Veď to tam máš jasne a zrozumiteľne napísané.
Dadula pýtam sa len preto, lebo mi priniesol účtovník daňové priznanie a v riadku 59 mám uvedenú celú stratu z roku 2010 a odpočítať sa môže len do výšky základu dane a ten mám za rok 2013 nižší.
kn-alka ... a máš tam uvedenú celkovú stratu z príslušného roku, alebo len jej časť?
Dadula celkovú stratu
Dadula no a vlastne strata je odpočítaná dobre, mne ide len o to, že na riadku 59 má podľa mňa byť uvedená len tá časť straty, ktorá sa práve odpočítava
kn-alka áno, tak, určite tam nemá byť celková strata, ktorá bola vykázaná v príslušnom roku
Dadula Ďakujem veľmi pekne za vysvetlenie
Ivana Halajová môžem poprosiť ešte o upresnenie, ak je úhrn daň. strát vyšší ako čiastkový ZD, môžem do riadku 66 dať len sumu ako je čiastkový ZD na riadku 65. Ostatné riadky sa potom už nevypĺňajú. Čo s tým rozdielom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    odpočet daňovej straty.Akú sumu napísať do riadkov 59-62, celú stratu alebo len tú ktorá sa odpočítava

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.