Zavrieť

Porady

Český zamestnávateľ a práca v Česku aj v Nemecku a DP na Slovensku

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Robím daňové priznanie pre dvoch zamestnancov. Pracujú pre českého zamestnávateľa, pričom časť roka odrobili v Česku a časť roka v Nemecku. Od zamestnávateľa dostali dve potvrdenia o príjme. Na jednom sú príjmy za prácu v Česku, zdaňované v Česku a na druhom sú prímy za prácu v Nemecku. Odvody z oboch týchto príjmov sa platia v Česku, pri príjmoch z Nemecka sa daň platí v Nemecku. Potvrdenia sú v českých korunách. Chcem sa spýtať či mám na str. 5 daňového priznania typ A, kde sa uvádzajú príjmy zo zahraničia, uviesť všetky príjmy ako príjmy z Česka alebo ich rozdeliť na príjmy z Česka a z Nemecka. Ďalej som tu niekde čítala, že na potvrdeniach o príjme z Česka nie je uvedené, aké poistné platil zamestnanec. Ja mám potvrdenia, ktoré majú dve strany a na str. druhej na riadku 20 je uvedené úhrn poj., ktoré je povinný platiť popl. (§2 odst.3. zák.). Môžem to považovať za poistné, ktoré platil zamestnanec? Prosím, poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    na tom r. 20 máš tie odvody za zamestnanca
    pri tých príjmoch ak sú obe potvrdenia v čk a odovdy zaplatené v čk tak to môžeš podľa mňa normálne sčítať a tváriť sa že sú z českej republiky nakoľko daň ťa v podstate v rámci SVK DP nezaujíma - príjem zo zahraničia tak či tak vyjmeš
    ak je to tak, že budú podávať DP aj v Nemecku a potrebujú to potvrdiť na SVK
    tak to rozlíšiš vlastne cez IX. kde zapíšeš aké príjmy plynuli z ČR a aké z Nemecka
    Naposledy upravil Anik : 22.03.14 at 13:02
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    gebri Ďakujem za odpoveď. Ja som rozmýšľala, že tie príjmy spojím. Ide len o to, že podávajú daňové priznanie aj v Nemecku a od nášho daňového úradu potrebujú potvrdenie o daňovej rezidencii. Preto neviem, či tie príjmy rozdeliť alebo ich spojiť.
    Anik dopísala som Ti do príspevku
    gebri Ďakujem, asi to tak urobím.
      zbaliť

    Český zamestnávateľ a práca v Česku aj v Nemecku a DP na Slovensku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.