Zavrieť

Porady

DP FO stiahnuté z Krosu

Prosím pomôžte mi pri vyplnení DP FO (typ B), stiahnuté z Krosu : Neviem kde sa tam píše číslo účtu, pri uplatnení paušálu, či mám uviesť aká bola výška odvodov poistného za r. 2013 a tiež na s. 12 - úhrn povinného poistného (§5 ods.8 z.) - neviem čo tam mám napísať; Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Maňuša, to DP z Krosu (bez základných znalostí Zákona o dani z príjmov) sa "samo" nevypíše. Prečítala si si aspoň poučenie na vyplnenie DP ? O výške tých odvodov je práve v poučení napísané dosť "polopate"

    Číslo účtu - ak myslíš podnikatelský účet daňovníka - sa v DP neuvádza.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Maňuša Pri uplatnení paušálnych výdavkov za rok 2013 sa odvody nezapočítavajú medzi výdavky. Preto neviem, či aj napriek tomu mám tam uviesť výšku odvodov. A tiež mi pri výške ZD- 1343,45 vychádza mne daň - 255,17 a v kolónke mi vyhadzuje 225,25. Neviem, ktorá suma je správna. Ďakujem za poradenie.
    veronikasad To si sa kde dozvedela ?
    veronikasad Ak vyplňaš DP cez Kros, po doplnení výšky príjmov, zaškrtnutí políčka "Uplatňujem výdavky percentom ... pri príjmoch podľa § 6 odst. 1 a 2 zákona - a doplnení výšky zaplatených odvodov v nasledujúcom riadku ti SW doplní v r.9 výdavky v srávnej výške.
    Maňuša Pani na DÚ mi povedala, že za rok 2013 pri SZČO a pri uplatnení výdavkov percentom... sa v mojom prípade za výdavky považuje iba 40% z príjmov, bez odvodov. Nemala pravdu? Teda mám k 40% pripočítať aj zaplatené odvody ? Ešte by som bola rada keby si sa mi pozrela na ten výpočet dane, ktorý uvádzam ( zo ZD 1343,45). Ďakujem veľmi pekne.
    veronikasad Uveď výšku príjmov a zaplatené poistné. Predpokladám, že sa nepýtaš na pasívne príjmy umelcov.
    Maňuša Ďakujem. Tá pracovníčka z DÚ ma informovala zle!
      zbaliť

    DP FO stiahnuté z Krosu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.