Zavrieť

Porady

Odpočítanie daňovej straty a rozhodnutia jediného spoločníka

Keď sa spraví odpočítanie daňovej straty v DP za minulý rok, píše sa to aj do rozhodnutia jediného spoločníka? - Myslím ten samotný fakt, že sa niečo také (odpočítanie daňovej straty) urobilo, alebo nič také sa tam vôbec nemusí písať?
Vďaka za odpoveď.

Doplňujem otázku:

Mohli by ste mi prosím niekto povedať, ako by to, že sa odpočítavala daňová strata, malo byť uvedené v rozhodnutí. Snažil som sa Googliť, ale nepodarilo sa mi nikde nájsť ani jeden jediný príklad rozhodnutia jediného spoločníka, kde by sa nejako spomínalo, že došlo k odpočítavaniu daňovej straty.
Takže naozaj neviem, ako to tam mám napísať.
Nerád by som dostal pokutu, za nejakú formálnu chybu vo vete, či pod.

Prosím o odpoveď čo najskôr!
Vďaka.
Naposledy upravil flector : 24.03.14 at 08:48 Dôvod: Doplnenie otázky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    Spoločník rozhoduje o rozdelení účtovného hospodárskeho výsledku. Uplatnenie daňovej straty je potrebné komentovať v poznámkach.

    Doplnenie:
    Nemáš žiadny dôvod komentovať v rozhodnutí jedného spoločníka umorenie daňovej straty. Jediný spoločník schvaľuje účtovnú závierku a rozdelenie hospodárskeho výsledku. Samozrejme ide o účtovný hospodársky výsledok.
    V rozhodnutí sa píše asi toto:
    Jediný spoločník pri výkone pôsobnosti valného zhromaždenia:
    1) schvaľuje účtovnú závierku za rok 2013
    2a) rozhodol že účtovná strata za rok 2013 bude ponechaná ako neuhradená a preúčtovaná na účet neuhradených strát minulých období
    alebo ak bol zisk:2b) zisk za rok 2013 bude rozdelený takto......(prídel do RF, úhrada minulých strát, podiely na zisku - vyber si čo sa Ti hodí alebo aj kombináciu)
    (O výpočte daňovej povinnosti a teda aj o odpočítanej daňovej strate sa píše iba v poznámkach, ktoré sú súčasťou účtovnej závierky - najlepšie formou prehľadnej tabuľky spolu s pripočítateľnými a odpočítateľnými položkami)
    Naposledy upravil hena22 : 27.03.14 at 17:49
    flector Vďaka. A neviete niekto, ako by mala vyzerať tá veta "v poznámkach" o tom, že sa odpočítavala daňová strata.
    To je nejako predpísané, aké znenie to má presne mať?

    Odpočítanie daňovej straty a rozhodnutia jediného spoločníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.