Zavrieť

Porady

Ako sa vypočíta vstupná cena auta obstaraného na spotrebný úver od lízingovej spoločnosti?

N.o. kúpila auto na spotrebný úver od lízingovej spoločnosti. V zmluve o úvere sa píše, že kúpna cena predmetu financovania je 20900 Eur. Časť kúpnej ceny bola uhradená vopred a zvyšok sa doplatí v troch rokoch - každý rok 1 splátka. Spracovateľský poplatok 290 Eur. Je spracovateľský poplatok súčasťou vstupnej ceny alebo nie? Najprv som ho nezarátala ale teraz už váham. Usmerní ma prosím niekto?
Nikto?
Naposledy upravil Maria63 : 25.03.14 at 16:47
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TakacovaJ je offline (nepripojený) TakacovaJ

    TakacovaJ
    riešim tento istý prípad, niekto to dáva ako 518 a niekto ako 042... tiež si nie som istá, večer sa stretnem s účtovníčkou tak napíšem čo som sa dozvedela...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Maria63 Ďakujem, teším sa na názor
    TakacovaJ Takže... ona mi odporučila dať to ako 568 - finančný náklad, môžem to dať aj na 042 a následne na 022, ale že zbytočne sa mi to rozráta na 4 roky, takto to mám v nákladoch prvý rok... ale asi to je jedno, závisí ti to od výšky výnosov a nákladov, lebo zbytočne mi to zníži daňový základ keď aj tak budem platiť licenciu 960€ v marci... takže asi tak, ale ja to teda dám teraz do nákladov, na 568... dúfam že som ti pomohla
    Maria63 ďakujem za názor, ja budem mať audit, tak potom dám vedieť
      zbaliť

    Ako sa vypočíta vstupná cena auta obstaraného na spotrebný úver od lízingovej spoločnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.