Zavrieť

Porady

Nerezident a nezdaniteľná časť

Môže si nerezident s príjmom zo zdrojov v SR 5 EUR uplatniť nezdaniteľnú časť na daňovníka?

Pre všetkých prikadám odpoveď z fin. správy:
Dobrý deň,

§ 11 ods. 7 rieši nezdaniteľnú časť na manželku nie nezdaniteľnú časť na daňovníka. Pri nezdaniteľnej časti na daňovníka nie je potrebné preukazovať 90 % príjmu zo zdrojov zo Slovenska. Ak daňovník poberal príjmy podľa § 5 resp. podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona o dani z príjmov má nárok na nezdaniteľnú časť na daňovníka. V uvedenom prípade nie je potrebné vypĺňat riadok 117.

Bc. Adam Jekkel
Kontaktné centrum podpory
Finančné riaditeľstvo SR
Naposledy upravil Lusinda1 : 25.03.14 at 07:40
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    oprava:

    § 11

    (7) Základ dane sa znižuje o nezdaniteľnú časť základu dane podľa odsekov 3 a 10 aj u daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16) v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov tohto daňovníka, ktoré mu plynú zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí.
    Naposledy upravil avalik : 25.03.14 at 06:57
    Lusinda1 Niekde som sa dočítala, že nerezident si môže NČZD uplatniť len v prípade, ak príjmy zo zdrojov v SR tvoria min. 90% jeho celosvetových príjmov. Preto píšem "smiešny" príjem 5 eur.
    avalik opravila som odpoved

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pri výške 5 € nie je povinnosť podať DP. Ale ak ho aj podá, NČZD, si môže uplatniť ale čo mu to bude platné,keďže nemá príjmy.
    Lusinda1 On je komplementár a vraj ho podať musí - info z DÚ. Neviete mi poradiť s riadkom 117 DP FO B? Treba tam uviesť všetky príjmy zo zdrojov v SR a v zahraničí. Avšak on mi nebude vešať na nos výšku svojich celosvetových príjmov. Čo uviesť?

    Nerezident a nezdaniteľná časť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.