Zavrieť

Porady

Koľko počítačov si môžem dať ako oprávnené náklady do živnosti?

Som správca počítačových sietí a konzultant PC, potreboval by som vedieť koľko osobných počítačov si môžem odpísať ako oprávnené náklady a čo ešte si môžem dať do nákladov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    To si spravuješ vlastné, alebo cudzie siete? Lebo keď cudzie, tak možno žiaden...
    Jednoducho povedané, toľko PC si môžeš dať do nákladov, u koľkých preukážeš - obhájiš, že súvisia s tvojimi dosahovanými príjmami... Ak aj cudzie siete sú to, 1-2 PC a 1-2 NB by som si vedel obhájiť...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vasil50 Spravujem cudzie siete, ale robím aj prednášky a konzultácie pre firmy .Mám jeden NB a chcel by som si kúpiť ešte jeden .Robím to ako vedľajšiu činnosť a príjem je okolo 3000€ ročne
    karakul Ak ide len o 2 NB dokopy, je to obhájiteľné
    tienik Ciste pre informaciu, ma DU nejakeho odbornika ktory to vie posudit? Lebo ked vidim ako sa im "dari" v oblasti informacnych technologii, tak mam pocit ze aj gulickove pocitadlo budu povazovat za stroj zo zbytocnym vykonom pre jednotlivca :-)
      zbaliť

    Koľko počítačov si môžem dať ako oprávnené náklady do živnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.