Zavrieť

Porady

Vápnenie trávnika

Ahojte poradáci.
Chystám sa zmerať ph pôdy, lebo mám podozrenie na kyslú pôdu (vela machu, riedky trávnik). Potom keď sa mi to potvrdí, tak chcem trávnik posypať dolomitickým vápencom. Po akej dobe to zvykne zabrať(zlepšiť) a začne lepšie trávnik rásť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nemas ten travnik v tieni? Lebo problemy s machom sa vyskytuju zvacsa na zatienenych miestach
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    klipper22 slnko naň svieti asi do 15tej ...
    arizona a nema moc vlhke miesto,alebo nezalievas nadmerne?
    klipper22 nie....len tu bude asi problím v tom, že je tam asi meter zeminy odbágrovanej... keď sa stavalo, na neodbágrovanej zemine rastie úplne dobre....len hentam neviem čo s ňou.
    Vždy keď ju aj pohnojím a polievam, tak vyrastú len dlhé steblá, ale nikdy sa poriadne nezahnustí
    arizona Mozno by bolo najlepsie doviest novu zeminu a nasadit travnik od znova. Pod travnik ti staci 10-15 cm lepsej zeminy. Machu sa mozes zbavit aj manualne, napr. vyhrabavanim,alebo posypat pripravkom proti machu-dostat v zahradkarstvach /take biele male granulky/. A travu viackrat podsypavat novym semenom, zeminu mozes v zimnom obdobi trochu skvalitnit hnojivami, ci pieskom. Ale podla toho, co pises,asi bude lepsia prva moznost. Alebo mozes ten travnik nahradit tak, ze nasadis nenarocne podokryvne tahave rastlinky,ktore maju radi kyslejsiu podu. Casom sa rozrastu a vytvoria pekny "koberec" pozri par obrazkov https://www.google.sk/search?q=p%C3%...w=1093&bih=515
    klipper22 prvú možnosť som už skúšal....mám navážku pieskovej zeminy z oblasti, kde pestujú trávne koberce...ešte vyskúšam počkať na tie ph testre a zistím ph...potom uvidím čo spravím dalej...ale ďakujem za rady..
    klipper22 takže, dnes som zmeral pH pôdy na viacerých miestach, a vyšlo mi pH nejakých 7-7,4, aj tam, kde trávnik pekne rastie, aj tam kde je riedky....takže nejaké rady?
    klipper22 Tak som nakoniec dal vzorku do labáku a odmerali mi pH. Mám pH pôdy až 8.
    Na menšej ploche som trávnik pohnojil kyslím hnojivom(síran amónny) a tráva po dvoch týždňoch vyzerá o poznanie lepšie.
    Takže budem pokračovať v pozvolnom upravovaní pH.
      zbaliť

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Dôležitá je aj pôda, ak ílovitá, pomohlo by pieskovanie prípadne aj s aerifikáciou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.