Zavrieť

Porady

pestovanie hore koreňmi - máte vlastné skúsenosti?

Dobrý deň. Máte niekto vlastné skúsenosti s pestovaním zeleniny "hore nohami"? Pridajte svoju skúsenosť, prípadne od susedov či blízkych (nie z reklám). Ďakujem
paradajky dole hlavou.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ja som sem aj foto už pridávala ... otáčajú sa dohora trošku .. ale je to celkom fajn, ke´d máš miesto
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mareko Ďakujem, pozriem. Koľko asi si mala úrody? Či sa to vôbec
    oplatí kupovať . Katy, môžeš pridať link, neviem to narýchlo nájsť
    Katy a R úroda bola celkom dobrá (lepšia ako v kvetináči) - ono to originál vrece je veľké ... má to nevýhodu (na balkóne) - polievanie! Ešteže syn je vysoký - ale ke´d nebol doma ... musela som sa štverať ja !
    Ak máš dobrého "horného" suseda - mohol by si požiadať!
    mareko Super rada ale predsa len zrejme zvolím troch menšie kýbliky.
    Katy a R okolo toho otvoru (zubkovaný) je tesnenie .. aj molitanové - hrúbka min 2cm (viac?) - môžeš si vyrobiť podobný "krúžok"
    Ja by som doporučila tie fľaše z 5litrových olejov keď už. Ale nie sú drahé tie originál nádoby - a môžeš použiť aj na druhý rok ...
      zbaliť

    EPk je offline (nepripojený) EPk

    EPk
    Ja som takto pestovala predminuly rok a bolo to celkom fajn. Nekupovala som nic. Urobila som si sama do plastoveho vedra dieru, vlozila papierovy filter, aby nevypadavala zem a zasadila paradajky. Ušetrilo mi to miesto na balkone.
    mareko A ako je to s vodou, nevytekala veľmi? Vyrobím si a vyskúšam, potom pridám foto.
    EPk Mala som pod tym kvetinac s muskatmi, tak som vedela kedy je dost vody
    mareko škode, že sa fotka nedá priblížiť, ale dáka úrodička tam je

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    Priesady rajčín som zasadil do pet fliaš - rastlina vychádzala cez hrdlo a mienil som zalievať cez odrezané dno. Ani nie po týždni sa rajčina otočila a rástla hore. Jednu som nechal, zalieval, priniesla úrodu, rástla hore /v zavesenej fľaške, koreňom a trsom hore/
    mareko

    pestovanie hore koreňmi - máte vlastné skúsenosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.