Zavrieť

Porady

Do koľko dní od podania daňového priznania mi vrátia preplatok

Ročné zúčtovanie dane z príjmov za rok 2013 spolu so žiadosťou o vrátenie prepaltku som podal už 15.2.2014. Mám tam preplatok cca 250,- Eur. Do ktorého dátumu najneskôr mi daňový úrad musí vrátiť preplatok.Ročné zúčtovanie som si podával sám, nakoľko od januára 2014 pracujem v zahraničí.

Ďakujem
Naposledy upravil mandragora12345 : 27.03.14 at 07:25 Dôvod: Doplnenie údajov
veronikasad Podával si na DU DP typ A ? Alebo si žiadal o vykonanie RZD u svojho zamestnávatela ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Kam si podával ročné zúčtovanie a žiadosť o vrátenie preplatku?
    Ročné zúčtovanie predsa vyhotovuje tvoj zamestnávateľ, nie daňový úrad.

    Ak ti zamestnávateľ robil ročné zúčtovanie, rozdiel budeš mať vyplatený najneskôr v marcovej výplate - teda v apríli.
    Ak si podával daňové priznanie na daňový úrad, preplatky sa posielajú do 10.05.2014
    mandragora12345 Ročné zúčtovanie som si podal sám, nakoľko od 1.1.2014 pracujem v zahraničí.
    Tweety Nebolo to teda RZD ako píšeš, ale DP, takže tak ako uviedla Kn-alka, peniaze by si mal dostať do 10. mája..

    Do koľko dní od podania daňového priznania mi vrátia preplatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.