Zavrieť

Porady

Osobná asistencia a dochodca podat alebo nepodat DP?

vedel by mi niekto poradit, pani na dochodku ma prijmy z osobnej asistenice, ma vydanu karticku DIC, avsak jej prijem z osobnej asistencie nepresiahol ´minimalnu hranicu prijmov, pohybuje sa okolo 500 eur za rok. Ma takato dochodkyna podavat DP? alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Nemusí podať DP, ak nemala ani iné zdaniteľné príjmy ... doporučujem oznámenie o nepodaní DP (u nás zvyknú potom vyzvať, ak nedá ani oznámenie) .
    ak by aj podala DP - daň platiť nebude!
    cinky16 ved preve, dan by aj tak neplatila, ine prijmy nemala, len som si nebola ista v tom, ze ked ma karticku DIC, ci ma alebo nema podat DP, chuda babka, dnes prisla za mnou cela prestrasena, ze co ma robit, nemam skusenosti s OA, tak som nevedela..dakujem za odpoved
    Katy a R pošlite radšej to oznámenie (1 veta stačí) - lebo keď jej v lete príde, že musí podať! .. a ešte to tak hrozivo formulujú (sankcie) - aby jej potom tlak nevyletel !

    Osobná asistencia a dochodca podat alebo nepodat DP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.