Zavrieť

Porady

úroky na účtoch a daňové priznanie

Chcem sa opýtať v daň. priznaní PO uvádzam na r. 100 sumu odpočítanú od dani z úrokov na BÚ a na r. 240 dávam sumu kreditných úrokov, je to takto správne? a daň účtujem 591/221?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kajab je offline (nepripojený) kajab

    kajab
    Úroky z účtu 662 (pred zdanením zrážkovou daňou) dáš na r. 100 a potom ich aj odpočítaš na r. 240. Zrážkovú daň účtuješ 591/221 a zdanenie úrokov je vysporiadané.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    miška06 a keď som neúčtovala počas roka daň z úrokov na BÚ ako to mám teraz na konci roka vysporiadať?
    vodniksro a ked si neuctovala, ako ti sedi banka? douctovat treba, aby sedel zostatok na bankovom vypise s uctovnictvom
    miška06 daň z BÚ na 591/341AU, vie mi niekto poradiť?
    miška06 veď práveže banka mi sedela každý mesiac tak neviem čo som robila zle
    miška06 nevie mi prosím niekto poradiť?
    kajab Možno ti pripisovali už zdanené úroky, ale niekde to na účte nebolo napísané aké boli úroky pred zdanením a koľko boli úroky?
    miška06 ku konci roka som mala 370,16 úroky (tie som účtovala na 662) a daň z úrokov 86,74
      zbaliť

    úroky na účtoch a daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.