Zavrieť

Porady

Ako zúčtovať v peňažnom denníku súkromnú platbu kartou z podnikateľského účtu?

Je mi jasné, ako zaúčtovať klasické platby kartou, ale čo s tými, čo uhradil podnikateľ z podnikateľského účtu a nemám
a) bločik z registračky
b) ide o súkromný nákup

Je potrebné z banky účtovať na priebežnú položku alebo môžem priamo na osobnú spotrebu?
Naposledy upravil Danielka84 : 27.03.14 at 14:27 Dôvod: upresnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Danielka84 Toto mi je jasné - skor mi ide o to, či môžem platbu odúčtovať len na základe BV priamo na osobnú spotrebu alebo to musim prehnať cez pokladňu.
    Tweety ak je toto jasné,mala si napísať, čo ti nie je jasné
    Danielka84 Upravené. Ďakujem
    Adaka ja sa chcem tiež na toto opýtať manželia majú spoločný účet a tam chodia aj príjmy SZČO. Platieb je neúrekom na súkromné účely, minulý rok som to nebrala vôbec do úvahy , ale nesedí mi v tom prípade zostatok na účte. Zdá sa mi divné všetko zapisovať a tak sa chcem opýtať či sa dá robiť niečo s tým zostatkom, lebo je to dosť veľká suma dakujem
    Tweety musíš účtovať aj to ostatných položkách
    Adaka to fakt ved tam má 50 položiek mesačne, a čo s tým, ked už mám z minulého roka ten veľký zostatok- nechať to tak a začať s tým čo je na výpise a čo sa stane ak to nezaučtujem lebo fakt je toho vela
    Danielka84 Môžem to teda zúčtovať priamo z banky do osobnej spotreby?
    mondes Áno, nemusíš to dávať cez pokladňu.
    Tweety Môžeš.
    Danielka84 veľmi pekne ďakujem za odpovede.
      zbaliť

    Ako zúčtovať v peňažnom denníku súkromnú platbu kartou z podnikateľského účtu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.