Zavrieť

Porady

grafika-cierna obrazovka vo windowse

Zdravim mohol by mi niekto poradit pred par dnami som na mojom starsom nb stahoval aktualizacie ovladacov pre asus f5gl a medz nimi bola aj integrovana grafika nvidia. po rebootnuti nb mi naskocil windows v najmensom rozliseni a nedal sa zmenit tak som zmetkoval a snazil sa menit rozlisenie, tiez som vypol nvidiu ale myslim ze som ju potom zapol. No moj problem teda je ze po zapnuti nb naskoci logo a zvucka windows tiez pocujem ale asi je grafika stale vypnuta lebo mam ciernu obrazovku. Poradte ako postupovat.

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    command je offline (nepripojený) command

    command
    Skus pri spustani win stlacat klavesu f8 a dostat sa do nudzoveho rezimu tam odinstaluj ovladace od grafiky potom restartni a mal by ti ist pc bez ovladacov grafiky potom si stiahni zo stranky vyrobcu originalne ovladace.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ako command napísal - skúsiť vojsť do Safe Mode. Odobrať grafiku zo systému, pri reštarte by NB a OS mal detekovať nový hardware - grafiku a použiť ovládače, ktoré Win7 má v sebe (často sú to základné VGA) - ale Win7 (pokiaľ je on-line) dokonca dohľadá ovládače.
    Pokiaľ sa dostaneš do stavu, kedy to zobrazuje, tu: http://support.asus.com/download.asp...wbqCXLguUvYcHk si nájdi pre svoj OS (vybrať) - pod VGA stiahnuť ovládač. Potom ho nainštalovať.
    Johnnzy No bohuzial ani safe mod mi nejde zapnut. Pri nacitavani driverov to skonci na mup.sys a aj ked pockam hodinu dalej sa nepohne
    ako s tym mam pokracovat?

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    skusil si
    I. naloadovat default nastavenia Bios-u, alebo
    II. naloadovat do "Last known good configuration", alebo
    IIi. resetovat CMOS Biosu-u ?
    Problem totiz nemusi byt len v grafike.

    1. aky mas operacny system?
    2. pre update driver-ov si pouzil "f5 Driver Utility", alebo si to nejak manualne update-oval?
    Naposledy upravil taiko : 29.03.14 at 05:14
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Johnnzy mam xp
    CMOS teda nepomohol
    Last known good configuration som skusal ako prve a neslo a nakoniec som sa dostal aj ku resetovaniu biosu do default ... konecne som sa niekde pohol nanestatie pre mna ku zlemu
    Odteraz mi po kazdej zvolenej moznosti co ponuka f8 hodi nakoniec modru smrt.
    asi uz len preinstalovat windows ostava
    taiko pockaaaaaj, windows repair disk neskusis? Ja by som to preinstaloval tiez, ale ked by som tam mal nejake data, tak by som skusil windows repair disk alebo nabootovat do linuxu a data zachranit.
    misoft Súhlasím - Skúsiť opravu - OS začne prehľadávať a chybné, alebo chýbajúce súčasti prepíše/doinštaluje.
      zbaliť

    grafika-cierna obrazovka vo windowse

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.