Zavrieť

Porady

Auto v servise a STK

Mam už 2 tyzdne auto v servise a ešte asi mesiac bude. V nedelu mi konci STK. Pride mi pokuta? Potvrdenie o tom že je v servise mam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... no radia ti tu poriadne... ale ja by som taký kľudný nebol....v zákone č. 725/2004 v § 107 sa píše:

    (2) Pokutu 165,96 eura uloží obvodný úrad dopravy
    c) prevádzkovateľovi vozidla za každé vozidlo, ktoré nepodrobil v ustanovenej lehote technickej kontrole pravidelnej podľa § 50 ods. 1, emisnej kontrole pravidelnej podľa § 68 ods.

    kde nič sa nehovorí o tom, že ak nejazdíš, nepotrebuješ STK....

    tu to máš podrobnejšie:

    http://auto.sme.sk/c/5289727/obvodne...#ixzz2H2uLkPPt

    .. no a ak by niekto namietal, že sú to interpretácie nejakého novinára, prikladám názor súdov:

    ...krajský súd (Najvyšší súd SR potvrdil) ... „dospel k záveru, že pravidelným technickým kontrolám podliehajú vozidlá, ktoré sú evidované v Slovenskej republike a neboli dočasne alebo trvalo vyradené s premávky na pozemných komunikáciách. Podľa krajského súdu vozidlo je v premávke na pozemných komunikáciách bez ohľadu na jeho skutočný technický stav, pokiaľ príslušný správny orgán nerozhodne o jeho dočasnom alebo trvalom vyradení z premávky na pozemných komunikáciách. Pokiaľ žalobca nemohol predmetné vozidlo pre jeho poruchu prevádzkovať na pozemných komunikáciách, mal požiadať o vyradenie vozidla s podľa § 24 zákona č. 725/2004 Z. z. evidencie.“

    citované z rozsudku NS SR:
    http://www.nssr.gov.sk/data/att/24566_subor.pdf
    Naposledy upravil karakul : 29.03.14 at 13:40
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Richard Súhlas, ja som vychádzal len z podmienok prevádzkovania vozidla. § 50 ods. 1 a § 68 ods. 1 hovorí o pravidelnej povinnosti všetkých prihlásených vozidiel.

    (1) V lehote od šiestich mesiacov do štyroch rokov podlieha technickej kontrole pravidelnej vozidlo, ktoré je evidované v Slovenskej republike, a nie je dočasne vyradené z evidencie podľa osobitného predpisu28a) a jednotlivo dovezené vozidlo z členského štátu alebo iného zmluvného štátu podľa § 16a, ktoré nemá platný doklad o vykonaní technickej kontroly, pred jeho prihlásením do evidencie vozidiel v Slovenskej republike a jednotlivo dovezené motorové vozidlo z tretieho štátu podľa § 16b pred jeho prihlásením do evidencie vozidiel v Slovenskej republike a opätovne schvaľované vozidlo podľa § 16d. Lehoty technických kontrol pravidelných pre jednotlivé kategórie vozidiel ustanoví všeobecne záväzný právny predpis vydaný na vykonanie tohto zákona.
    buchač CITUJEM :
    V dôvodoch rozsudku krajský súd konštatoval, ţe podstata ţalobných námietok ţalobcu spočívala v tvrdení, ţe neboli splnené podmienky pre uloţenie sankcie podľa § 107 ods. 2 písm. c/ zákona č. 725/2004 Z. z., pretoţe predmetné vozidlo bolo pre poruchu motora ako nepojazdné odstavené v garáţi a preto nebolo prevádzkované v premávke na pozemných komunikáciách.

    DOVODÍM :
    Kladiem dôraz na ..." pretoţe predmetné vozidlo bolo pre poruchu motora ako nepojazdné odstavené v garáţi " ....
    V GARÁŽI odstavené !!!!

    Kdežto Michal Orčík Michal Orčík vraví ..." Mam už 2 tyzdne auto v servise..."
    AUTO V SERVISE a ešte bude mať cca mesiac ...!!!
    STK končí zajtra ...predsa nemohol vedieť vopred , že sa auto pokazí a ako dlho bude oprava trvať .......alebo ???

    Bohovský rozdiel ......či ????
    Richard http://www.nssr.gov.sk/data/att/24566_subor.pdf Podľa súdu sa máš vyhnúť "správnemu deliktu" tak že odhlásiš vozidlo. Pekná byrokracia. Je jedno či si v garáži, či si havaroval na ceste na STK...
      zbaliť

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Teoreticky by mohla, ale v skutočnosti je to velmi nepravdepodobné.
    Mám doma auto ktoré už má 7 mesiacov prepadnutú STK a pokuta nikde.
    No až tam na nom pôjdeš a vtedy ťa zastavia, tak pokutu dostaneš. Správne by si ho tam mal nechať doviesť odťahovkou. Alebo si to proste vyčíhnuť tak aby ťa nezastavili.
    draik Úrady už nejaký čas majú prístup do databázy STK a EK. Šeky preto chodia automaticky bez toho, aby vodiča musela odhaliť hliadka.
    Martin1310 Ja viem, ja len hovorím, že v praxi to v skutočnosti ešte stále akosi nefunguje. A to neusudzujem len podla seba.
    Ešte by som chcel dodať že - pokial cestou na stk. niekto havaruje a nestihne to auto hned v ten den odhlásiť , tak je ako sa povie v prde.. , pretože ak tam pôjde na presný termín tak už ho nedokáže dočasne vyradiť z prevádzky, pretože na to musí mať auto platnú stk.
    Tento zákon nieje bohvieaký dokonalý a je aj zbytočný. Rieši sa ním problém ktorý neexistuje.

    heja3 je offline (nepripojený) heja3

    heja3
    Keď si ho odhlásiš na DI, tak ti nedajú, a potom zase prihlásiš. Ale aj to niečo stojí. Ale určite menej ako pokuta.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nestresuj .....

    Ale kľudne sa objednaj ( patrične zdôvodni ) na predbežný termín ...
    Richard 29.03.14 11:58 priradil do Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.