Zavrieť

Porady

NEPRAVIDEĽNÝ PRíJEM - dôchodca / odvody

Prosím súrne rýchlo radu - je to ešte k nepodanému dan. priznaniu za 2013.....

Zmluva o nepravideľnom príjme so starobným dôchodcom - mal byť dôchodca nahlasovaný na sociálke /malo sa za neho odvádzať do sociálky????

Ide o to že by mi to ešte dosť pomohlo do dan.priznania za 2013.
Počas roka mi vypomáhali na firme (len tak bez zmluvy) rodičia dôchodcovia. Chcel by som spätne s nimi urobiť zmluvy na celý rok na príležitostné výpomoci teda zmluvu o nepravideľnom príjme (tak aby ich príjem nepresiahol 50% sumy §11 pds.2,písm a) a teda aby nemuseli príjem zdaňovať)
Len som sa stretol s rozdielnym tvrdením 2 ekonómov - jedna tvrdí že nahlasovanie a odvody do socialky netreba, druhá pravý opak.....

takže ešte raz otázka - mal byť dôchodca nahlasovaný na sociálke /malo sa za neho odvádzať do sociálky????

+ ospravedlňujem sa ak sa tu niekde niečo podobné už riešilo - nemam však čas a ani to tu neviem nejak hľadať...

Ďakujem vopred za prípadné odpovede.....
3 komentárov     zbaliť
Mila123 optimalizácia daňových výdavkov?
speedy_vw Mila dakujem ale nepochopil som ta.... co myslis ze optimalizacia danovych vydavkov?
Mila123 prečo to chceš robiť spätne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Dôchodcovia pracujúci na dohodu o vykonaní práce - na zavolanie v prípade potreby - sú povinne dôchodkovo poistení a strhávajú sa im odvody.
    Som zvedavá, aké zvýšenie dôchodku vyjde pri odvode 70 € ročne.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R - to nie pomoc dôchodcovi - ale sebe (optimalizuje - potrebuje výdavky na poslednú chvíľu)
    Mária27 ani ja neviem o čo ide, posunula som otázku s tým, že som si tu tochu poreptala
    speedy_vw No v tomto case by sa to mohlo chapat aj takto.... Aj ked oni naozaj vypomahali len sa to papierovo neriesilo lebo je to rodina a myslel som ze nebude treba.....
    speedy_vw Mne jedna ekonomka tvrdila ze ked je zmluva o nepravidelnom prijme a naozaj je postavena tak ze ten prijem a aj prace su rozne a nepravidelne, neodvadza sa na sicialku nic ani sa nenahlasuje.... Tym padom by som to vedel takto spatne poriesit - a ano aj by mi to pomohlo na poslednu chvilu zoptimalizovat tie vydavky.....
      zbaliť

    NEPRAVIDEĽNÝ PRíJEM - dôchodca / odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.