Zavrieť

Porady

má daňovník nárok na DB ak má dieťa vlastný príjem - na dohodu?

má daňovník nárok na DB ak má dieťa ktoré skončilo maturitou školu v máji 2013, no cez prázdniny brigádovalo, dokonca aj ešte cez školský rok ? Príjem z týchto dohôd bol cca 800 eur .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Samozrejme, ze ma, ak dieta splna podmienku veku a studia a danovnik podmienku prijmu.
    Aj keby dieta malo TPP cely rok popri dennom studiu, nema to vplyv na DB rodica ani na pridavky a dieta.
    Prijem dietata nema nic do cinenia s DP rodica.
    vierka.vieročka ale dieťa neštuduje ďalej na VS, v máji 2013 ukončilo strednú a odvtedy len sem-tam pracuje na dohody.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Akú dohodu malo počas školských prázdnin po maturite uzatvorenú ? Ak ide o dohodu o pracovnej činnosti, nemá nárok na prídavok na dieťa ani daňový bonus - dieťa sa nepovažuje za nezaopatrené dieťa
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vierka.vieročka neviem akú dohodu na potvrdeniach o príjmoch FO podľa §5 má v riadku 01 - z toho úhrn príjmov plynúcich na základe dohôd mimo pracovného pomeru má uvedenú tú istú sumu ako ho v rom istom riadku. A tiež mu stŕhali odvody na SP , v inom potvrdení na ZP, a v ďalšom potvrdení vôbec neodvádzali za neho poistné, tak neviem, ale nezdaniteľnú časť mal uplatnenú v každom potvrdení.
    veronikasad Vyžiadaj si potvrdenie z UP o poberaní PnD. Stretla som sa už s prípadom, že ak UP zistil v SP, že dieťa má uzatvorenp DoPČ, výplatu PnD počas školských prázdnin po maturite zastavil, (vyplýva to zo zákona o PnD)
    vierka.vieročka zistila som teraz že má dohodu o brigádnickej práci, takže ako postupovať? mám mu urobiť DP "A" ?
    a čo rodič môže si uplatniť DB ak má tento príjem a 6 mesiacov bolo dieťa nezamestnané - s podporou v nezamestnanosti.?
    veronikasad Výška príjmu a uplatnenie NČZD u dieťaťa nijako nesúvisí s nárokom na DB rodiča.
    veronikasad Kedy sa dieťa zaevidovalo na UP ? Prečo poberalo dávku v nezamestnanosti, platili za neho dobrovolné poistenie ?
    vierka.vieročka Ale dík za odpovede, pomohli mi, dala som DB za 8mesiacov, naokľko sa dieťa zaevidovalo na UP od 9 mesiaca. A aj za dieťa som z tých dohôd vyplnila DP A-čko, takže dostane daň späť (aj keď iba smiešnu sumu)
      zbaliť

    má daňovník nárok na DB ak má dieťa vlastný príjem - na dohodu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.