Zavrieť

Porady

civilkár a PN

Dobrý deň, prosím o radu. Máme chlapca, ktorý si u nás odrába základnú civilnú službu. Dnes mi priniesol PN-ku. Ako mám postupovať? Poslať ju hneď na sociálnu poisťovňu? Má od nás nárok na nejakú náhradu? Díky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maria56 je offline (nepripojený) maria56

    maria56
    V zákone o sociálnom poistení v § 59 sa hovorí, že ak poistenec vykonáva civilnú službu, nemá za obdobie výkonu tejto služby nárok na nemocenské dávky.
    Ak nárok na nemocenskú dávku vznikla v období výkonu civilnej služby a trvá aj po skončení tejto služby, poistenec má nárok na nemocenskú dávku odo dňa nasledujúceho po skončení výkonu tejto služby a určí sa z pravdepodobného vymeriavacieho základu.
    Pekný deň

    jovanni je offline (nepripojený) jovanni

    normalny zenaty mlady chlap so zavazkami ...viac jovanni
    ma civilkár vobec nejake práva?
    mna sa to totiz tyka. mam nastupit pravdepodobne od 1.decembra tohto roka. Momentalne som SZCO, je podla vas nutne zrusit zivnost alebo staci, ak nebudem mat v tomto obdobi ziaden oficialny prijem? dik za odpoved.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.