Zavrieť

Porady

Kto namaľoval tento obraz?

Zdravím Vás, kamoška ma poprosila či neviem zistiť autora, respektíve autorku tohto obrazu. Nie je nikým podpísaný avšak mám niekoľko info o ňom.

Bol kupovaný niekde pri maďarských hraniciach, okolo roku 1966, namaľovala ho údajne akademická maliarka, ktorá mala za muža alkoholika. Obraz je namaľovaný na plátne, temperou. Poradí niekto na základe týchto indícií?

edit: Ďakujem aspoň za snahu, obraz ostane teda anonymný.
Naposledy upravil dracek : 31.03.14 at 15:53
IMG_2060.jpg  
IMG_2061.jpg  
1/1
6 komentárov     zbaliť
buchač Ja som to nebol .....
misoft ...a ani ja....
kopretinka údajne ? no to je indícia...autori si predsa podpisujú svoje diela......to mohol namaľovať hocikto.....
dracek Viac žiaľ nevie. Slovo údajne som napísal ja, ona mi povedala, že to bola akademická maliarka.To, že nie je podpísaný mi odôvodnila tým, že ich autorka maľovala potajomky. Muž jej to zakazoval. Kupovala ho babka, ktorá už nežije. Možno, že sa niekto nájde, kto podľa štýlu maľby priradí dielo k autorovi.
misoft Okrem toho - nie je to tempera, ale olej..... mám pri sebe odborníčku.....na maľovanie.....
dracek Vďaka za upresnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    hľadáme ihlu v kope sena... prepáč, ale to mohol fakt maľovať iba obyčajný človek, ktorý vie maľovať. Nemusel to byť akademický maliar.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    namaľovala ho údajne akademická maliarka, ktorá mala za muža alkoholika. Obraz je namaľovaný na plátne, temperou. Poradí niekto na základe týchto indícií?
    Ak Ti na zistení záleží z určitých dôvodov , tak sa môžeš obrátiť na niektorú zo aukčných spoločností .
    https://www.google.sk/search?client=...hannel=suggest
    Priprav sa však na to , že táto služba je spoplatňovaná ( preto spomínam tie dôvody ) .

    Kto namaľoval tento obraz?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.